Фото ілюстративне, із фб-сторінки Чернівецького ліцею №22
Днями приватне підприємство "Алгоритм", яке харчує вісім шкіл Чернівецької громади, оприлюднило прайс, у скільки їм обходиться приготувати один шкільний сніданок. Ціни варіювали від 70 до майже сотні гривень. Громадськість особливо здивували ціни на варені яйця, вказані постачальником, – 21,35 гривні за штуку. Тоді як на ринку сире яйце вартує 7-8 гривень. У мережі ці яйця вже охрестили "золотими".
Утім, очільниця управління освіти міськради Ірина Ткачук у коментарі molbuk.ua пояснює: ціна, подана постачальником, не впливає на суму коштів, яку йому виплачують із бюджету.
“Підприємці надають послуги відповідно до меню, складеного управлінням освіти міськради і погодженого Держпродспоживслужбою. А також - згідно із максимальною граничною вартістю, затвердженою рішенням виконкому. На осінній період ця вартість становить 55,28 гривень. У зимові місяці 2024-2025 років вона підвищиться до 58,93 гривень. Тож, у скільки би постачальник не оцінив сніданок, йому все одно виплатять із бюджету лише затверджену суму, тобто наразі це 55,28 гривень”, - запевняє Ірина Ткачук.
Цих 70-100 гривень, зазначені постачальником, - просто оцінка ним своїх витрат, провадить освітянка:
“От підприємець вважає, що йому яйце обійшлося у 21 гривню. Але це не впливає на те, скільки йому відшкодовують із міського бюджету. Все одно він не отримає ані на копійку більше”.
Ірина Ткачук погоджується, що 21 гривня за одне яйце - це занадто.
“Звичайно, це не нормально. Але постачальник собі так оцінив, що покласти на стіл варене яйце коштує стільки. Хтозна, може, вони руками його вигрівають”, - іронізує освітянка.
Посадовиця запевняє, що підвищувати суму відшкодувань за сніданки із бюджету не будуть, навіть якщо підприємці цього вимагатимуть:
“У нашому регіоні затверджений максимальний розмір торгівельної націнки, і вище нього сягнути не можна. Ми беремо дані зі статистики і орієнтуємося на середні ринкові ціни, а не на те, що хтось собі придумав”, - каже І. Ткачук.
Керівник ПП “Алгоритм” Василь Пацарнюк стверджує, що його працівники помилилися, вказавши вартість 21 гривню за одне яйце.
“Там помилка із різницею в десять гривень. То ми писали в перший день запуску сніданків, поспіхом, ще самі не знали, що і як, - пояснює підприємець. - Але теж і нас зрозумійте: заходить моя кухарка на кухню, вмикає світло, і в неї вже пішла зарплатня. Електроенергія, теплопостачання - це все враховується. А зараз ціни дуже високі. І відразу те яйце, яке ми отримали по дев’ять гривень, стає по 18-20. А його ж іще треба зварити, почистити, нарізати”.
Щодня за сніданок виходить інша вартість для підприємства, адже набір продуктів різний.
“Усе зараз дуже дороге: молочка, риба, курятина, масло, тверді сири, яких щодня треба майже по 15 грамів на порцію. Та хоч скільки би в нас не виходило по вартості, все одно отримуємо 55,28 гривень за один сніданок із міського бюджету. Поки що для нас це збитково. Я просив вартість 63 гривні за сніданок. З першого грудня отримуватимемо по 58, 93 гривні. Тоді подивимося, чи це нам вигідно. Якщо все одно буде збитково - доведеться відмовитися від надання послуг із харчування. Щоби не вийшло так, як у тому анекдоті: “Кінчайте, тату, продавати, бо нема чим решту дати”, - каже Василь Пацарнюк.
Читайте також: Перший тиждень став експериментальним: у школах Буковини вже дають безкоштовні сніданкиЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-12-2024, 10:21
2
11 901