До редакції "МБ" звернулася чернівчанка Тетяна, яка мешкає на вулиці Залозецького, 93, з проблемою – поруч її будинку назбиралася велика купа сміття і ніхто його не вивозить.
"Головна проблема – ми не можемо дізнатися, хто займається вивезенням цього сміття і відповідає за нього. До того ж деякі "доброзичливці" вже намагалися підпалити смітник. Люди ігнорують баки й викидають на купу. Інші люди бачать, що тут багато сміття, приїжджають і викидають своє тут. Починаємо робити зауваження, а у відповідь – погрози", – запевняє чернівчанка.
Серед великої купи сміття можна знайти все: матраци, тумби, унітази, штахети, ліжка. Проте найбільше дивує, що поруч купи стоять чотири баки, призначені для сміття. Але люди їх ігнорують та викидають сміття довкола них.
"Зараз ще не так смердить, а ось влітку був жах. У нас вже завелися миші в будинку і бігають щури, – вказує рукою на купу яблук серед звалища пані Тетяна. – Це сміття не прибирали з квітня. Останній раз кілька машин приїхали і забрали сміття, тоді ще ялинки лежали".
Жінка зазначає, що зверталися і до департаменту інфраструктури, і до кількох управлінських компаній, навіть писали в соцмережах міському голові, але їх не чують.
"В "Укрвторресурсах" відповідають, що це не їхнє. У міськраді дали контакти іншої компанії. Я зателефонувала, але вони сказали, що цим не займаються, а вивозять сміття у нас "Укрвторресурси". Ми й писали звернення, але проблема не вирішена досі", – говорить пані Тетяна.
"Нам неприємно, що поруч із нашим будинком такий безлад. Намагаємося прибирати, але навести тут лад усе ми не в змозі", – каже жінка.
"МБ" звернувся до міської ради, зокрема до департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства, де нам повідомили: щоб сміття прибрали – мешканцям потрібно написати колективне звернення. Його розглянуть і впродовж місяця проблему мають вирішити.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.