RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Третій рік великої війни, а сховищ бракує: у Чернівцях третина шкіл навчаються за змішаною формою


Фото ілюстративне із фб-сторінки управління освіти Чернівецької міськради

Із 45 закладів загальної середньої освіти у Чернівцях наразі, станом на середину вересня, 27 навчаються очно, а 18 – за змішаною формою, повідомили “МБ” в управлінні освіти Чернівецької міськради. Чому так сталося?

Про це ідеться у публікації "МБ" від 12 вересня, пише molbuk.ua



Така цифра обурила депутатку міськради Яну Брус.


Фото із фб-сторінки Яни Брус

“Ці 18 закладів навчаються за змішаною формою через те, що у них немає сховищ. Вважаю, що це верх безвідповідальності. Третій рік війни, тилові Чернівці, яким не прилітало і де нічого не розбомбило, на щастя, і тут не змогли забезпечити школи сховищами! Керівництво управління освіти мало б заявити директорам: “Робіть, що хочете, але сховища мають бути, щоби діти могли навчатися очно!” – переконана Яна Брус.

Депутатка згадала про цокольне приміщення неподалік ліцею №16 (колишня школа №2), яке продали на аукціоні.

“На сесії ми переконували, щоби його не продавали, бо для закладів освіти воно зможе слугувати укриттям. Але не дослухалися”, – зауважує Я. Брус.

Читайте також: Стіни мокрі, покриті цвіллю: укриття ліцею в центрі Чернівців потребує ремонту - фото, відео МБ

40 дітей перевелися на екстернат, тож місць вистачає

Директорка ліцею №16 Оксана Покальська розповіла, що цього року заклад вийшов повністю на очну форму навчання. Вдалося це тому, що понад 40 учнів перевелися на екстернат. Зараз у ліцеї – понад 690 дітей, тоді як укриття в закладі розраховане на понад 750 осіб. Тож тепер усі – і учні, і освітяни – вміщуються у сховищі.

Третій рік великої війни, а сховищ бракує: у Чернівцях третина шкіл навчаються за змішаною формою

Фото із сайту ліцею №16

"Торік у нас була змішана форма навчання, школярі почергово через тиждень вчилися дистанційно. Вчителі викладалися на повну, проводили уроки, давали необхідні роз’яснення. Цього року всі призвичаюємося до уроків за партами. Це значно краще, коли учні та вчителі бачать один одного, мають можливість спілкуватися не через екран монітора, а наживо. Та насправді багато залежить від самої дитини і батьківського контролю", – каже Оксана Михайлівна.

Дистанційно поки що навчаються у гімназії № 20. Це спільне рішення педради й батьків. Там триває проєкт з термомодернізації. Тож вирішили певний період навчатися онлайн.

А в найбільшому за кількістю учнів ліцеї №13 (тут навчається 1640 школярів, функціонують 53 класи) справа не в укриттях, а в нестачі кабінетів під час поділу класів на групи. Тож, як розповіла директорка Любов Яворська, 6-11 класи раз на тиждень навчаються дистанційно. Таким було рішення батьків. У молодшій школі усі уроки наживо. Із укриттями тут проблем немає.


Любов Яворська. Фото із сайту ліцею №13

Директори дуже стараються

Очільниця управління освіти Чернівецької міськради Ірина Ткачук запевняє, що освітяни працюють над тим, аби якомога більше шкіл виходили на очне навчання.


Фото із фб-сторінки Ірини Ткачук

"Ми зацікавлені в тому, щоби якомога більше закладів працювали в очному форматі. Але, по-перше, 18 закладів – це не дуже багато. По-друге, змішана форма не означає, що пів школи вчиться, а інша половина сидить вдома. У кожному закладі це відбувається інакше. Комусь, до прикладу, просто не вистачає місця розмістити два класи. І ці два класи раз на тиждень навчаються дистанційно. Це все дуже індивідуально", – каже Ірина Ткачук.

Посадовиця зауважує, що директори дуже стараються знайти необхідну кількість укриттів:

"Усі приміщення, які можна було використати як сховища в радіусі пів кілометра, вони використали. І продовжують далі домовлятися, шукати вихід. Наприклад, Садгора. Там немає паркувань, багатоповерхівок. Ні з ким підписати ці угоди на користування укриттями. І то примудряються використовувати кожен клаптик, який є, і працюють за кільканадцятьма угодами, тільки щоби забезпечити дітям можливість навчатися очно".

Зрештою, каже Ірина Ткачук, на початку великої війни лише сім шкіл міста мали достатню площу укриттів для навчання наживо.

"Зараз це вже, уявіть собі, більше половини, і ця цифра зростатиме!" – зауважує освітянка.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
15-09-2024, 14:39
Коментарів 0 Переглядів 1 496

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност відправив молебень за загиблими воїнами, що полягли в цій страшній війні, яку розв'язала Росія.


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!