RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Дональд Трамп

2024 рік можна називати роком виборів у світі. Попри те, що в низці країн, зокрема Індії, Пакистані, Словаччині, Тайвані, вони вже відбулися, для України доленосною є осінь. Вже через півтора місяця виборці США – нашого головного партнера – дізнаються про нового президента. Також зміна влади може відбутися у сусідніх державах – Молдові та Румунії.



Чи зможе Трамп повернутися до влади

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Кандидатом від Демократичної партії є юристка Камала Гарріс, яка наразі є віцепрезиденткою.

Її опонентом від Республіканської партії є експрезидент США 2016-2020 років Дональд Трамп, який відомий неоднозначними заявами про закінчення війни в Україні. Також він саботував допомогу Україні на 61 мільярд доларів.

"Трамп зупинив допомогу Україні, що призвело до загибелі українських солдатів та здачі території. Затримка призвела до того, що ворог перехопив ініціативу і перейшов у наступ. Оцінку Трампу давати складно, але нічого доброго він не віщує як для нас, так і для європейців та американців, зокрема своїми заявами про вихід Штатів із НАТО. Гарріс далека від українських проблем, проте біля неї є серйозні радники та дипломати. До виборів ще є час – два місяці. Поки новий президент заступить на посаду, потрібен також час, а за цей період може статися чимало змін", – каже політолог Ігор БУРКУТ.

Політолог вважає, що, попри вибори, у чинного президента Байдена є ще час змінити хід дій на полі бою в Україні – дати нам ракети та дозвіл бити ними по військових та логістичних об’єктах на території РФ.

"Американці після Другої світової війни програли війни в Китаї, В’єтнамі та Афганістані. Це дуже болючі удари для провідної держави, яка захищає демократію в світі. Сподіватимемось, що їм вистачить сил дати відсіч Росії", – говорить І. Буркут.

Чи можливий реванш проросійських у Молдові?

Молдова – країна, яка важлива для України з точки зору євроінтеграції, адже в Євросоюзі розраховують, що ми разом з молдаванами вступимо до ЄС. У цьому році Молдова, як і Україна, розпочала переговори з Євросоюзом щодо вступу. А 20 жовтня чинна влада в особі президентки Маї Санду та правлячої партії PAS (Партія “Дія і солідарність”) ініціювала референдум, щоб на законодавчому рівні закріпити прагнення народу Молдови стати членом європейської сім’ї.


Мая Санду


Проте активна діяльність проросійських сил ставить під загрозу успішність референдуму і виборів президента, які відбудуться в один день.
Президентські вибори в Молдові не головні, а є лише "репетицією" перед парламентськими у 2025 році. Для Росії це шанс дестабілізувати ситуацію в Україні "з тилу".

"РФ не змогла відрізати Україну від Чорного моря – не змогли захопити ні Миколаїв, ні Одесу. Тому зараз вони переносять свої плани на Молдову з метою охопити південь України з обох боків. У Молдові є російські війська, зокрема на території невизнаного Придністров’я, та величезні склади боєприпасів. Москва розраховує на те, що до влади в Кишиневі прийдуть проросійські сили, і нам буде важче врегульовувати придністровську проблему, яка для нас – болюча. Також активізується російська агентура, яка буде завдавати ударів в спину", – каже І. Буркут.

Наш посол у Молдові Марко Шевченко навіть зазначав, що Україна розглядає часткове або повне закриття кордону з сусідами, якщо в Кишиневі до влади прийдуть проросійські сили.

Антиєвропейські сили в Румунії

Румунія – не менш важливий партнер для України у війні з Росією. Саме через їхню територію прокладені важливі логістичні маршрути. Окрім того, румуни допомагають нам військово, фінансово та дипломатично. Цієї осені в них заплановані президентські, парламентські та місцеві вибори.

Щодо парламентських, за результатами попередніх соціологічних досліджень, підтримку в країні має Соціал-демократична партія та Націонал-ліберальна партія президента Клауса Йоханніса. Обидві є проєвропейськими та на сьогодні мають коаліцію в парламенті. Проте на третьому місці за підтримкою є партія популістів-русофілів AUR, яка підігрує Росії та пропагує антиукраїнські та антиєвропейські наративи. Їхня підтримка – значна, проте поки що не вирішальна для країни.

Офіційно кандидатів на пост президента в Румунії ще немає. Чинний президент згідно із законодавством балотуватися не може, адже вже відбув два терміни. Найбільшу довіру від населення – 26% – має заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане. Він є прибічником України та каже, що Румунія повинна підтримувати Україну та Молдову, щоб нарешті перестати бути кордоном НАТО та зміцнити свою безпеку. Іншим кандидатом є представник від соціал-демократів – чинний прем’єр Марчел Чолаку. Представники від популістських партій, що підтримують Москву, – Діана Шошоаке та Георге Сіміон – мають нижчу підтримку.


Мірча Джоане


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-09-2024, 09:20
Коментарів 0 Переглядів 2 725

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.