RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Любов до спорту в 63-річного Миколи Труфена з Дихтинця на Путильщині була з дитинства. Та все своє життя він пов’язав з місцевим самоврядуванням. Деякий час чоловік входив до складу Асоціації фермерів Буковини. Згодом став членом виконкому сільської ради. Пізніше – депутатом районної ради.

У 2000 році Микола Труфен став головою села Дихтинець. На цій посаді він пропрацював 20 років, йдеться в публікації "МБ".



Та навіть попри завантажений графік, чоловік знаходив час займатися спортом. У його робочому кабінеті завжди стояли гирі, тож між нарадами він встигав виконувати з ними вправи.



– Ще з дитинства, зі шкільних років, у мене була тяга до спорту. На той час у нашому селі спорт був дуже розвинений. Ще до армії я на змаганнях посів третє місце з важкої атлетики. В армії ж я виконав перший розряд по гирьовому спорту і другий — у легкій атлетиці з бігу на три кілометри. Після армії пішов працювати на деревообробний комбінат. Тоді вже серйозно займався спортом. Став кандидатом у майстри спорту з гирь, триразовим чемпіоном області. А далі, коли став сільським головою, вже не мав скільки часу на заняття. Проте, в міру своїх можливостей, все ж тренувався. У 56 років я посів друге місце на чемпіонаті області. І тоді собі подумав, що коли вийду на пенсію, займуся цим спортом серйозно, – розповідає чоловік.

"Почав серйозніше тренуватися"

Завдяки пану Миколі в селі Дихтинець з’явився гурток вільної боротьби для дітей. За власні кошти чоловік облаштував зал для занять. Згодом залучив до цієї доброї справи фінансування з району та від підприємців.

– У нашому районі не було можливості десь займатися вільною боротьбою. І я подумав, якщо цього не було за моєї молодості, то хоча б зараз зроблю таке місце для дітей. У 2013 році ми в будинку культури зробили зал для занять вільною боротьбою. Встановили тренажери. Спонсори допомогли закупити гирі, штанги. Протягом десяти років понад 160 дітей стали призерами різних чемпіонатів. Один хлопчина навіть виступав у складі збірної України. Я не раз приходив на тренування, діти дуже хороші, – каже Микола Труфен.



Чоловік не раз їздив на всеукраїнські змагання серед голів сільських рад. Вже тоді зрозумів, що ще має неабиякий потенціал до гирьового спорту. Тож коли у 2020 році Микола Труфен залишив посаду сільського голови, вирішив податися саме у спорт. Почав інтенсивно тренуватися.
Нові досягнення не змусили себе довго чекати. Спортсмен посів перше місце у відкритому кубку Федерації гирьового спорту України наприкінці минулого року. Чоловік зробив 320 підйомів 16-кілограмової гирі в дисципліні "Поштовх довгим циклом".

— Я почав відстежувати всі змагання з гирьового спорту, які відбувалися в області та Європі, стежив за результатами. Почав серйозніше займатися спортом, тренуватися. Я двічі став срібним призером на кубку й на чемпіонаті в Україні. І мене внесли до збірної України, – каже чоловік.

"Без дисципліни успіху важко досягти"

Згодом пан Микола здобув перемогу на Чемпіонаті світу WKSF з гирьового спорту у складі української збірної. Змагання відбулися цього літа в Польщі в місті Жешув. Змагалися понад 500 спортсменів з 31 країни світу. Українська збірна успішно стартувала.

Микола Труфен разом з ще трьома майстрами здобули перемоги в дисципліні "Поштовх довгим циклом". Він єдиним представляв Буковину в національній збірній. Команда змогла посісти третє місце у цих змаганнях. Друге посіли поляки, а перше – італійці.

– Це змагання видалося серйозним. Але я зміг стати чемпіоном світу в дисципліні "Поштовх довгим циклом". У нас дуже багато сильних спортсменів. Протягом 20 років ми жодного разу не виходили з трійки переможців із гирьового спорту. Після змагань маю незабутні враження. Я вперше побував на чемпіонаті світового рівня і впевнений, що не востаннє. У нашій команді був найстаріший учасник. Йому 77 років, він викладач Харківського університету. І він такий показав результат! Він на 20 поштовхів перевищив світовий рекорд. Юрій підняв дві 12-кілограмові гирі 99 разів. Він дуже важко тренується. Це неймовірний чоловік. Такий патріот України. А ще на змаганнях я познайомився з тренером збірної Італії буковинцем Олегом Ілікою. Він створив дуже потужну команду. Не дивно, що вони взяли золото, – ділиться враженнями спортсмен.



Микола Труфен вже почав готуватися до наступних змагань. На черзі – кубок України з гирьового спорту.

– Згодом на Тернопільщині відбудеться кубок України. Протягом місяця я буду до нього готуватися, щоб потрапити в призери. Як і в будь-якому спорті, тут важлива систематичність занять. Важливі і харчування, і дієта, і режим, і постійні тренування. Якщо не бути дисциплінованим, то успіху дуже важко досягти. Також я хочу взяти участь в напівмарафоні з гирьового спорту на 30 хвилин. Я вже раз брав участь, але змагання мені далися важко. Зараз я хочу краще підготуватися. Треба буде робити поштовх гирі пів години без перепочинку. Сподіваюся в мене вийде, – каже пан Микола.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
1-09-2024, 11:46
Коментарів 0 Переглядів 5 753

Теги -

Ідеться про три пункти на кордоні з Румунією та два - із Молдовою

Серце захисника перестало битися після важкої хвороби

Завтра воїна із почестями зустрінуть на рідній землі
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Перший об’єкт у місті, який втілює бачення компанії VD Group комфортного та сучасного життя.

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.