RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Любов до спорту в 63-річного Миколи Труфена з Дихтинця на Путильщині була з дитинства. Та все своє життя він пов’язав з місцевим самоврядуванням. Деякий час чоловік входив до складу Асоціації фермерів Буковини. Згодом став членом виконкому сільської ради. Пізніше – депутатом районної ради.

У 2000 році Микола Труфен став головою села Дихтинець. На цій посаді він пропрацював 20 років, йдеться в публікації "МБ".



Та навіть попри завантажений графік, чоловік знаходив час займатися спортом. У його робочому кабінеті завжди стояли гирі, тож між нарадами він встигав виконувати з ними вправи.



– Ще з дитинства, зі шкільних років, у мене була тяга до спорту. На той час у нашому селі спорт був дуже розвинений. Ще до армії я на змаганнях посів третє місце з важкої атлетики. В армії ж я виконав перший розряд по гирьовому спорту і другий — у легкій атлетиці з бігу на три кілометри. Після армії пішов працювати на деревообробний комбінат. Тоді вже серйозно займався спортом. Став кандидатом у майстри спорту з гирь, триразовим чемпіоном області. А далі, коли став сільським головою, вже не мав скільки часу на заняття. Проте, в міру своїх можливостей, все ж тренувався. У 56 років я посів друге місце на чемпіонаті області. І тоді собі подумав, що коли вийду на пенсію, займуся цим спортом серйозно, – розповідає чоловік.

"Почав серйозніше тренуватися"

Завдяки пану Миколі в селі Дихтинець з’явився гурток вільної боротьби для дітей. За власні кошти чоловік облаштував зал для занять. Згодом залучив до цієї доброї справи фінансування з району та від підприємців.

– У нашому районі не було можливості десь займатися вільною боротьбою. І я подумав, якщо цього не було за моєї молодості, то хоча б зараз зроблю таке місце для дітей. У 2013 році ми в будинку культури зробили зал для занять вільною боротьбою. Встановили тренажери. Спонсори допомогли закупити гирі, штанги. Протягом десяти років понад 160 дітей стали призерами різних чемпіонатів. Один хлопчина навіть виступав у складі збірної України. Я не раз приходив на тренування, діти дуже хороші, – каже Микола Труфен.



Чоловік не раз їздив на всеукраїнські змагання серед голів сільських рад. Вже тоді зрозумів, що ще має неабиякий потенціал до гирьового спорту. Тож коли у 2020 році Микола Труфен залишив посаду сільського голови, вирішив податися саме у спорт. Почав інтенсивно тренуватися.
Нові досягнення не змусили себе довго чекати. Спортсмен посів перше місце у відкритому кубку Федерації гирьового спорту України наприкінці минулого року. Чоловік зробив 320 підйомів 16-кілограмової гирі в дисципліні "Поштовх довгим циклом".

— Я почав відстежувати всі змагання з гирьового спорту, які відбувалися в області та Європі, стежив за результатами. Почав серйозніше займатися спортом, тренуватися. Я двічі став срібним призером на кубку й на чемпіонаті в Україні. І мене внесли до збірної України, – каже чоловік.

"Без дисципліни успіху важко досягти"

Згодом пан Микола здобув перемогу на Чемпіонаті світу WKSF з гирьового спорту у складі української збірної. Змагання відбулися цього літа в Польщі в місті Жешув. Змагалися понад 500 спортсменів з 31 країни світу. Українська збірна успішно стартувала.

Микола Труфен разом з ще трьома майстрами здобули перемоги в дисципліні "Поштовх довгим циклом". Він єдиним представляв Буковину в національній збірній. Команда змогла посісти третє місце у цих змаганнях. Друге посіли поляки, а перше – італійці.

– Це змагання видалося серйозним. Але я зміг стати чемпіоном світу в дисципліні "Поштовх довгим циклом". У нас дуже багато сильних спортсменів. Протягом 20 років ми жодного разу не виходили з трійки переможців із гирьового спорту. Після змагань маю незабутні враження. Я вперше побував на чемпіонаті світового рівня і впевнений, що не востаннє. У нашій команді був найстаріший учасник. Йому 77 років, він викладач Харківського університету. І він такий показав результат! Він на 20 поштовхів перевищив світовий рекорд. Юрій підняв дві 12-кілограмові гирі 99 разів. Він дуже важко тренується. Це неймовірний чоловік. Такий патріот України. А ще на змаганнях я познайомився з тренером збірної Італії буковинцем Олегом Ілікою. Він створив дуже потужну команду. Не дивно, що вони взяли золото, – ділиться враженнями спортсмен.



Микола Труфен вже почав готуватися до наступних змагань. На черзі – кубок України з гирьового спорту.

– Згодом на Тернопільщині відбудеться кубок України. Протягом місяця я буду до нього готуватися, щоб потрапити в призери. Як і в будь-якому спорті, тут важлива систематичність занять. Важливі і харчування, і дієта, і режим, і постійні тренування. Якщо не бути дисциплінованим, то успіху дуже важко досягти. Також я хочу взяти участь в напівмарафоні з гирьового спорту на 30 хвилин. Я вже раз брав участь, але змагання мені далися важко. Зараз я хочу краще підготуватися. Треба буде робити поштовх гирі пів години без перепочинку. Сподіваюся в мене вийде, – каже пан Микола.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
1-09-2024, 11:46
Коментарів 0 Переглядів 5 561

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".