Сьогодні, 9 червня, у Чернівцях на площі Філармонії знімають фільм "Вічник. Сповідь на перевалі духу" про Карпатську Україну.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Знімають у Чернівцях саме епізод про проголошення автономії Карпатської України, яке відбулося в 1939 році в місті Хуст.
"Ми хотіли знімати у Хусті, шукали історичну локацію, однак там на площі побудували величезний храм московського патріархату. Тому технічно там знімати не можемо, бо не вдасться забрати церкву з кадру. Також вхід на балкон тієї будівлі завалений речами", – пояснює продюсер проєкту Андрій Чернюк.
Раніше ми писали, що фільм знімають у Вижниці. Але знімальна група звернула увагу, що у Чернівцях балкон на площі Філармонії ідеально підходить для епізоду про проголошення автономії.
"Тож вирішили знімати у Чернівцях. Звернулися з приводу зйомок до Чернівецької міської ради і вони нас підтримали у цьому. Раніше розробляли туристичну концепцію, щоб зробити Чернівці – знімальним майданчиком. І коли люди приїжджатимуть у місто на вихідні, будуть дізнатися, що тут знімали різні фільми. Я родом з Чернівців і дуже хочеться втілити у життя цей проєкт", – розповідає Андрій Чернюк.
Для зйомок у фільмі шукали акторів другого плану на різних місцевих тг-каналах та сайтах.
"Я займаюся пошуком та постановкою акторів другого плану. Люди активно відгукнулися на нашу пропозицію. Ми залучили всіх охочих людей, не тільки акторів театрів, а й звичайних чернівчан, які хотіли спробувати", – каже кастинг-директор акторів масової сцени Ігор Шанюк.\
Довідково:
Художній фільм "Вічник. Сповідь на перевалі духу" створює компанія Constant Production за однойменним романом Мирослава Дочинця, за який письменник нагороджений Державною премією імені Шевченка.
Понад сорок років тому молодий журналіст Мирослав Дочинець зустрівся на Поповій горі під Мукачевом з дідом Андрієм Вороном. Він розповідав йому про своє нелегке життя, яке занотовував у зшитках.
Після смерті Андрія Ворона його племінник передав Мирославові Дочинцю валізу списаних аркушів старого мудреця, щоб письменник відібрав цікаве і опублікував. Так народилася книга "Вічник. Сповідь на перевалі духу".
Доля Ворона була непростою. Він боронив Карпатську Україну, декілька років переховувався від переслідування у чорному лісі Карпат, вивчав юриспруденцію у Румунії, жив у монастирі, перебував у засланні на каторзі на Колимі… Довгий час поневірявся світами, був учасником різноманітних експедицій. Однак завжди чув поклик рідного краю, тож врешті повернувся у рідне закарпатське село.
Фільм матиме світову дистрибуцію та фестивальне життя. Його вихід запланований на лютий 2025 року, прем’єра - на Берлінському кінофестивалі.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.