Фото ілюстративне
Із 1 вересня вчителям шкіл, у яких навчаються менше 45 учнів, не будуть виплачувати зарплатню за рахунок державної освітньої субвенції. Якщо громада захоче продовжувати функціонування такого навчального закладу, вона має платити за це зі свого бюджету.
Про це на брифінгу повідомила директорка департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр, пише molbuk.ua
Наразі таких закладів у Чернівецькій області є чотири.
Також у 2025 році, згідно із законодавством, на місцевий бюджет переходитимуть і школи із кількістю учнів менше 65.
“Малочисельні заклади - це велике фінансове навантаження на бюджет, і вони не є ефективними. Необхідно укрупнюватися, вкладатися у потужну матеріально-технічну базу. І, звичайно, шукати фахових педагогів, які би могли надати якісну освітню послугу.
Це не означає, що у таких малочисельних закладах переважно сільської місцевості немає фахівців. Однак коли заклад укрупнений - є конкуренція, кожен предмет читає потужний викладач, який має достатнє навантаження. І, до прикладу, предметника із української мови не треба довантажувати якимсь іншим предметом, де він не настільки фаховий, щоби закрити питання щодо повного навантаження для такого вчителя”, - пояснює Оксана Сакрієр.
Тож однозначно варто очікувати укрупнення закладів освіти, тим паче, що учнів не більшає.
“Демографічна ситуація не дає нам можливості станом на сьогодні відчути, що необхідна така кількість закладів освіти. Тож краще зробити укрупнення закладів освіти, провести потужну реформа, яка би дала можливість забезпечити якість надання освітніх послуг”, - переконана чиновниця.
Раніше головна освітянка Буковини
розповіла, чи можуть школи області розпочати навчання у серпні.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
31-05-2024, 16:17
0
1 844