Четверо заявниць стали жертвами шахрайських дій невідомих осіб протягом 24-26 травня цього року. Використовуючи різні схеми виманювання грошей, фігуранти заволоділи персональними даними та реквізитами банківських рахунків, відтак – зняли з них кошти. Поліцейські закликають буковинців бути обачними і нагадують про дотримання кібербезпеки при здійсненні онлайн-покупок.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
Зокрема, 51-річна чернівчанка, бажаючи отримати соціальну грошову допомогу, через один із месенджерів перейшла за надісланим посиланням. Після цього жінка покроково виконала усі дії, які їй пропонувалися, та ввела свої банківські дані. У результаті з її рахунку було знято 3100 гривень.
26 травня 39-річна жителька обласного центру під приводом купівлі взуття в інтернеті, перерахувала невідомій особі 3400 гривень. Жінка товар не отримала, а псевдопродавець на зв'язок не виходить.
До 40-річної чернівчанки надійшло смс від нібито подруги, яка попросила фінансової допомоги. Не пересвідчившись у тому, що знайома не потребує грошей, заявниця перерахувала на рахунок невідомої особи 16 000 гривень.
У 31-річної жительки села Костинці невідомі особи зняли з рахунку 5900 гривень, використовуючи електронно-обчислювальну техніку.
За цими фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Загальна сума коштів, які виманили шахраї у буковинок протягом минулої доби – 28 400 гривень.
Тривають досудові розслідування.
Правоохоронці нагадують буковинцям про те, що не потрібно переходити за сумнівними посиланнями та розголошувати свої персональні дані, до яких належать:
- термін дії банківської картки;
- PIN-код;
- слово-пароль;
- cvv2-код.
Громадяни повинні пам’ятати, що довіряти інформації про соціальні виплати варто тільки з офіційних сайтів відповідних установ і організацій.
Також правоохоронців закликають буковинців бути обачними і нагадують основні ознаки шахрайських пропозицій в інтернеті:
- занижена вартість товару;
- необхідна повна або часткова передоплата за товар;
- відсутність можливості оплати товару під час отримання у відділенні або в кур’єра служби доставки;
- користуйтеся лише перевіреними сайтами;
- обговорюйте умови угоди виключно в чаті торговельного майданчика;
- не переказуйте кошти на невідомі рахунки, обирайте послугу післяплати.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-05-2024, 11:30
0
2 052