Слідчі поліції повідомили про підозру буковинцю у вчиненні домашнього насильства та порушенні обмежувального припису.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
49-річний житель с. Середній Майдан систематично вчиняв психологічне насильство відносно колишньої дружини та умисно не виконував обмежувальні заходи, передбачені рішенням суду. Співробітники Вижницького відділення поліції задокументували протиправні дії чоловіка. Відповідно до чинного законодавства, фігуранту загрожує до двох років позбавлення волі.
До поліції звернулася 43-річна жителька Вижниччини і повідомила про те, що її колишній чоловік вчиняє над нею домашнє насильство. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, буковинець словесно ображав жінку нецензурною лайкою та погрожував їй фізичною розправою.
Реагуючи на звернення заявниці, поліцейські неодноразово складали протоколи про адміністративне правопорушення відносно фігуранта, проводили з ним профілактично-роз’яснювальну роботу про неприпустимість вчинення протиправних дій.
Однак чоловік продовжував вчиняти психологічне насильство, яке відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи, призвело до погіршення психічного здоров’я жінки.
У березні цього року Вижницький районний суд виніс стосовно буковинця обмежувальний припис, відповідно до якого чоловіку протягом шести місяців було заборонено наближатися до помешкання колишньої дружини, розшукувати, вести листування і телефонувати їй. Проте чоловік продовжував систематично це робити, погрожував та виражався нецензурною лайкою. Відтак – жінка повторно звернулася до поліції із відповідною заявою.
Наразі слідчі поліції під процесуальним керівництвом Вижницької окружної прокуратури повідомили буковинцю про підозру. Йому інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених:
- ст. 126-1 (Домашнє насильство);
- ст. 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України.
Триває досудове розслідування.
Нагадаємо, крім поліції, у випадках домашнього насильства громадяни можуть звертатися на Гарячу лінію з питань насильства та складних життєвих обставин за номером 0 800 406 434.
Також до:
- служби "Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі" (0 500 661 934);
- мобільної бригади соціально-психологічної допомоги UNFPA (096 01 92 165, 066 01 92 165);
- Чернівецького міського центру соціальних служб (095 451 47 23);
- Центру допомоги врятованим (098 09 03 997).
Правоохоронці Буковини нагадують громадянам про неприпустимість приховування фактів будь-якого виду насильства. Якщо ви стали жертвою чи свідком протиправних дій кривдників, негайно звертайтеся за допомогою на спецлінію "102".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-05-2024, 12:20
0
1 518