Слідча експертиза не підтвердила того факту, що буковинський композитор Володимир Івасюк скоїв самогубство. Він фізично не міг цього вчинити.
Про це сказав заслужений юрист України, ексзаступник Генпрокурора України Микола Голомша в етері телеканалу
"Еспресо".
"У 2007 році було відновлено слідство у справі загибелі Володимира Івасюка, хоча тоді мене інформували, що справи вже такої немає й вона знищена. Але виявилось, що львів'яни зберегли цю справу, і ми вивчили її. Мені, як слідчому з довготривалим стажем, впало в очі, що Володимир Івасюк ніби то забрався на дерево, затягнув пасок і вчинив само повішення. Але на його взутті не було ніяких слідів того, що він залазив на дерево. На його одежі не було виявлено будь-яких мікрочастин від дерев'яних залишків. Ми навіть не могли уявити, як Івасюк міг сам залізти на дерево, забратися на гілку і вчинити само повішення. Після слідчого експерименту ця версія не підтвердилася", - пояснив Голомша.
Читайте також: "Це була частина його патріотизму". Як одягався Івасюк та чому це було небезпечноЗа словами ексзаступника генпрокурора України, також було вивчено матеріали медичної справи Володимира Івасюка.
"Виявляється, що рецептура лікування й діагноз різнилися між собою. Настільки нахабно працювала служба КДБ. Нагадаю, що на той час працювала операція "Капкан", яка стосувалася українських діячів. Якщо бачили, що людина харизматична й сіє все українське, то її знищували. Розслідуючи далі цю справу, ми призначили судову експертизу. Експерти наголосили, що Івасюк був повішений мертвим. Наші думки збіглися з думками експертів. Пізніше молода слідча група зі Львова підтвердила те, що Івасюк не міг вчинити самогубство в такий спосіб, як це було описано раніше. Маю для себе конкретне переконання, що Івасюка було знищено службою КДБ, і про це вказували конкретні факти", - наголосив Голомша.
Читайте також: Смерть оповита таємницями: 40 років тому загинув композитор Володимир ІвасюкЩо відомо про Володимира Івасюка:Володимир Михайлович Івасюк народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмань Чернівецької області в родині вчителів.
У 1963 році вступив до Київської музичної десятирічки ім. М. Лисенка за спеціальністю альт, навчався першу чверть, з другої чверті через хворобу повернувся до Кіцманя та навчався в середній школі та музичній школі по класу фортепіано.
У 1970 році написав пісні "Червона рута" і "Водограй". Путівку в життя пісням дав ансамбль "Смерічка" Левка Дутковського.
"Червона рута" перемогла на першому всесоюзному фестивалі "Пісня-71". На заключному концерті в Останкіно її виконали солісти ансамблю "Смерічка" Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та автор Володимир Івасюк у супроводі естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом Юрія Силантьєва. "Червону руту" надрукував тижневик "Україна".
24 квітня 1979 Володимир Івасюк після телефонного виклику вийшов з будинку і більше не повернувся. 18 травня 1979 року його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-04-2024, 22:22
0
4 930