Через пожежі у квітні світла не мали понад 21 тисяча буковинців

Новини Чернівців
833
0



Упродовж неповного і трохи дощового квітня на вимогу рятувальників області в різних районах Буковини енергетикам краю довелося вже 14 разів знеструмлювати мережі та мешканців у 37 населених пунктах. Загалом, через стихійні пожежі лише за неповний місяць без напруги (станом на ранок 24 квітня) вимушено перебували 21 150 споживачів краю.

Про це повідомляє пресслужба Чернівціобленерго, пише molbuk.ua



Зазначають, що в окремі дні буковинські вогнеборці гасили по кілька пожеж на відкритій території, де ситуація вийшла з-під контролю і горіла суха трава чи очерет вже на значній ділянці.

"Сухостій просто так сам не загоряється – лише задопомогою необдуманих вчинків. Незважаючи на заборону українським законодавством спалювати нагромаджене сміття через величезну шкоду довкіллю та небезпеку для життя і здоров’я усього живого, мешканці області за звичкою продовжують весняний суботник масовими багаттями. На жаль, нічого не вчать й трагічні випадки: стихійне спалювання сміття нерідко призводить до втрати особистого майна, житла, а іноді й життя", - нарікають енергетики.

У Чернівціобленерго наголошують, що розпалювання багаття неподалік кабельних та повітряних електроліній надзвичайно небезпечне. Адже вогнища під повітряними лініямиелектропередачі (ЛЕП) мають особливо руйнівну силу. Пожежі під ЛЕП виводять із ладу електрообладнання, призводять до знеструмлення населених пунктів й промислових об’єктів, загрожують життю та здоров’ю людей і тварин.
           
"Спалюючи стерню, деякі землекористувачі помилково вважають, що зможуть контролювати вогонь. Водночас випалювання сухої трави і сміття може призвести до тяжких наслідків. Адже процес горіння – стихійний. Висока температура спалює кисень і розріджує повітря, тому зникає ізоляційний повітряний проміжок між електропроводом та землею. Утворюється дуга електричного струму, яка знищує все у радіусі 10 метрів. Таке перекриття проміжку між електропроводом і землею автоматично призводить до аварійного вимкнення лінії", - пояснюють енергетики.
           
Запам’ятайте:

- суворо заборонено спалювати стерню, суху траву, сміття в межах охоронних зон ЛЕП;
- обов’язково потрібно здійснювати оранку в межах охоронних зон під ЛЕП (упродовж двох діб після збирання зернових культур, для запобігання випадкового займання);
- необхідно ретельно контролювати дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю;
- заборонено скиртувати сухі корми солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів;
- розводити вогонь, спалювати солому, очерет, суху траву, хмиз в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі – суворо заборонено!

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

17:52
Не пробачимо ворогу: на Буковині попрощалися із Героєм Сергієм Шкоропадом
17:43
Шкірку від авокадо не треба викидати: в чому її суперкористь
17:22
Трьох захисників з Буковини посмертно нагородили державними відзнаками
17:05
Тішать око: на Буковині розквітли перші весняні квіти - фото
16:44
Гастроентерологи назвали 5 найгірших продуктів для травлення
16:27
Життя в Словаччині: поради щодо культурної адаптації для українських студентів*
реклама
16:22
Знову сумна звістка: на війні загинув буковинець Володимир Валуєв
16:02
На Буковині затримано банду, яка виготовляла фальшиві документи з голограмами
15:42
У Чернівцях попрощаються із загиблим Героєм Сергієм Бірюковим
15:22
Секрет густого волосся: додайте до раціону цей сухофрукт!
14:57
Посадять десятки магнолій та сотні лаванд: у Чернівцях на озеленення витратять понад два мільйони гривень
14:42
Коли можна їсти цибулю, яка проросла, і коли — ні, розповіли експерти
14:21
На Буковині вп’яте не відбувся аукціон з продажу комбінату хлібопродуктів у Неполоківцях
13:58
У Кремлі підтвердили переговори Путіна і Віткоффа: заявили про "обережний оптимізм"
13:37
На Буковині колишній податківець допомагав продавати фальсифікований алкоголь та цигарки
13:20
В Україні різко погіршиться погода: де випаде сніг
12:59
Курс валют у Чернівцях 14 березня
12:41
Справжній козак: у Чернівцях народився хлопчик, вагою 5 кілограмів
12:19
Секретарка міськради Чернівців заробила за рік майже мільйон гривень
11:59
В МЗС відреагували на заяви Путіна про мир
11:40
"Це фільтр організму". Дієтолог назвала 4 речі, які зроблять нирки здоровішими
11:20
У Чернівцях аферисти видурили у жінки 32 тисячі
11:00
На Буковині вщент згорів автомобіль
10:40
Реєстрація на НМТ 2025: скільки триватиме та що змінилося у новому році
10:20
Окупанти атакували Україну безпілотниками: скільки вдалося збити
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм