У Чернівецькому художньому обласному музеї триває виставка "Живопис графіка", яка присвячена пам'яті двох відомих буковинських художників Миколи Бондаренка та Михайла Вілкова.
Про це повідомляє molbuk.ua.
Виставка триватиме ще понад тиждень - до 8 квітня.
Художники залишили помітний слід в образотворчості краю.
"Вони реалізували себе у різних жанрах живопису і графіки, найбільш плідно у краєвиді, значною мірою визначивши мистецьке обличчя Чернівців. У 1940-50-х рр. в Чернівцях сформувалася група майстрів пейзажу з яскраво вираженим творчим почерком, серед яких Микола Бондаренко і Михайло Вілков займали гідне місце", - зазначили в музеї.
У пейзажному краєвиді працював Микола Бондаренко. Він навчався у Донецькій художній школі, а в 1940-41 рр. – у мистецькій школі при Київському художньому інституті у народного художника України Карпа Трохименка. У Чернівцях жив і працював з 1960 р. Член Спілки художників України з 1972 р. Учасник всеукраїнських виставок з 1958 р. Персональні виставки в Чернівцях: 1966, 1989, 1999. У творчості дотримувався засад пленерного живопису, що проявлялося у декоративній розробці кольорів, пастозних динамічних мазках, переважанні холодної гами кольорів. У пейзажах постають карпатські мотиви у різні пори року, архітектурні пам’ятки України. Викликають інтерес живописні та графічні етюди, створені під час перебування художника у Казахстані у місцях заслання Тараса Шевченка.
Михайло Вілков навчався в Одеському художньому училищі на факультеті живопису. У Чернівцях з 1946 р. Член Спілки художників з 1970 р. Михайло Вілков працював у жанрах портрета, тематичної композиції, пейзажу. В пейзажах відчувається ліричне сприйняття природи, підсилене звучання кольорів. Особливістю митця є його захоплення індустріальним краєвидом.
На виставці представлені 32 твори зі збірки музею. У роботах простежуються, як особливості індивідуальної манери кожного митця, так і спільні риси образотворчого мистецтва Буковини.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.