RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » І гарне, і їстівне: майстриня з Буковини виготовляє їстівні букети і вчить цьому діток


Фудфлористика – це виготовлення букетів з їжі. Останнім часом вони стають дедалі більше популярними, зокрема в Чернівцях та області.
Юлія Макаренко з Новоселиці – одна з небагатьох в Україні майстринь-фудфлористок, за плечима якої дві школи бізнесу та вивчення секретів виготовлення їстівних букетів за кордоном.

Свого часу жінка закінчила економічний факультет ЧНУ. Працювала в державних структурах. Та, маючи творчу вдачу, захопилася тим, що стало змістом її життя. Її в цьому підтримують рідні та всі, хто знайомий із витворами її рук і фантазії, йдеться в матеріалі "МБ".



Влаштовує майстеркласи для діток

– Головні умови створення букетів із їжі – естетичний вигляд і свіжість продуктів, – ділиться пані Юлія. – Ще в ХІХ столітті журналіст Джордж Сала так описував домогосподарку в Лондоні: ‹Вона легко набирала овочевий букет із пастернаку, моркви й ріпи". У ХХ столітті букети з овочів почали створювати в різних країнах для просування ідей здорового способу життя. Нині мистецтво перетворення фруктів і овочів на красиві композиції стало набагато доступнішим завдяки майстеркласам і курсам. Гарне може бути їстівним! Гості спочатку милуються шедевром, а потім його споживають. Букетом троянд нині нікого не здивуєш. А от букетом з улюблених фруктів – так! Сучасна фудфлористика вимоглива й до питань свіжості й гігієни. Значну увагу треба приділяти й зберіганню продуктів. А загалом це досить практичний подарунок для чоловіка, жінки, дитини.

На жаль, в Україні немає професійних шкіл, а справжніх фахівців фудфлористики можна на пальцях полічити. За словами Юлії Макаренко, колись у Новоселиці кілька дівчат намагалися виготовляти фруктові букети. Щоправда, їм цей бізнес не вдався. Юлія зацікавилася фудфлористикою після того, як її мама-вчителька принесла додому їстівний букет.

Нині в центрі Новоселиці підприємиця винаймає невелике приміщення, де експонуються витвори Юлиних та рук її вихованців. Їй допомагають син Дмитро, дочка Ксенія, місцеві школярі. Підтримують і батьки, і чоловік-фронтовик Анатолій, із яким Юлія познайомилася свого часу в художній школі.







– Нині діти вже не хочуть малювати олівцями, а хочуть щось робити руками, – продовжує майстриня. – Вони такі фантазери, що я вчуся від них. Діти передають мені творчу енергію. Коли син зробив перший букетик, то був дуже щасливий. Двічі на місяць влаштовую майстеркласи. Уже їх відбулося п’ять, у яких взяло участь 84 дитини. Наймолодшим учасникам було чотири рочки. Участь у заняттях беруть і дорослі. Дітям видаю після майстеркласів дипломчики, які стимулюють до подальшої творчості. Фудфлористика – це та справа, яка потребує фундаментальних знань. Перевірила це на собі, бо займаюся цим чотири роки, – зауважує Юлія.

Замовників на продукцію у Юлії Макаренко вистачає. Вони не лише з Новоселиці, а й із Львова, Тернополя, Рівного, Івано-Франківська, Дніпра та інших міст.

Рибні беруть священники, солодкі – жінки

Та справа не скільки в бізнесі, стільки в захопленні цією справою. Свої секрети пані Юлія залюбки передає дітям. І це вивищує її серед майстрів фудфлористики. Її вихованці займаються і декупажем, і виготовляють картини з каміння та інших природних матеріалів. Під час лісових прогулянок збирають жолуді, мох, коріння дерев, які потім перетворюють на мистецькі витвори.









Що ж стосується їстівних букетів, то один такий Юлія Макаренко збирає за годину. Вони можуть бути м’ясними, з риби, раків, суші. Найбільше рибні букети замовляють священники, солодкі – жінки та діти.

– Чимало виробів замовляє наша діаспора в Італії. Італійці теж залюбки її беруть. Вторговані в такий спосіб гроші українці переказують на потреби ЗСУ, – каже Юлія. – Продукція у нас якісна. М’ясні вироби беремо у трьох перевірених виробників. Вони виготовляють ковбаски за італійськими технологіями. Кожен виріб має свій термін придатності. Скажімо, ковбасний чи сирний – до 24 годин у прохолодному місці. З чипсів – до одного тижня в обгортці, з креветок і раків – до 12 годин, букет із горіхів і сухофруктів – до одного місяця в обгортці в прохолодному місці, фруктові букети – до двох днів. Кращих подарунків на іменини чи свята годі й зайти.







Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Василь Гринюк
29-03-2024, 13:40
Коментарів 0 Переглядів 5 756

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.