RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Тарас й Олександр – сини відомого бігуна з Буковини Івана Гешка. Хлопці займаються легкою атлетикою та вже здобувають нагороди на чемпіонатах України. 16-річний Тарас нещодавно став чемпіоном України з бігу на дистанції 1500 та 3000 метрів серед юнаків до 18 років. Окрім цього, юний спортсмен встановив особистий рекорд, здолавши три кілометри за вісім хвилин та 54 секунди.

А 14-річний Сашко також встановив особистий рекорд і посів п’яте місце в змаганнях на дистанції 3000 метрів.

Про успіхи хлопців і те, як Іван Гешко тренує та виховує синів – у матеріалі "МБ".



Тренування щодня – до школи й після



"Я ще з їхнього дитинства намагаюся створити умови, щоб вони хотіли займатися спортом. У легкій атлетиці, якщо пропустив кілька днів, втратив у розвитку кілька тижнів. Тому в цьому виді спорту важливі систематичні й регулярні тренування, щоб отримати результат", – каже Іван Гешко.

Хлопці мають тренування – по два щодня.

"Перед школою, о сьомій годині ранку, йдемо займатися, ну і після уроків, ввечері. Також все залежить від періодичності підготовки, адже є різні методики. Є підготовчий, передзмагальний, змагальні періоди. У легкій атлетиці головне – дисципліна й біг. 70-80 % тренувань складаються з цього. Інша частина – силові вправи. Завершуємо тренування інколи ігровими видами спорту – граємо у футбол, баскетбол, настільний теніс, щоб урізноманітнити тренувальний процес", – розповідає пан Іван.



Іван Гешко займається із синами постійно, використовуючи свій досвід і алгоритми тренувань його колишнього тренера Георгія Миронюка.

"Він, на жаль, помер, але його праця залишилася, тому намагаємося працювати за його методикою", – додає Іван Гешко.

Старшому сину Івана Гешка Тарасові лише 16 років, проте він вже переміг у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків U-18 та встановив особистий рекорд.

"Два роки тому Тарас пробіг дистанцію три кілометри за десять хвилин і 12 секунд, але цьогоріч він здолав цю дистанцію за вісім хвилин і 54 секунди й виграв змагання. За цей час нам вдалося сильно прогресувати. Якщо ти долаєш таку відстань за менш ніж дев’ять хвилин – це потужно. Також він став переможцем у забігу на 1500 метрів із результатом чотири хвилини десять секунд", – провадить батько-тренер.



І Тарас, і Сашко вже є членами молодіжної збірної України з легкої атлетики. Зараз хлопці майже щотижня виступають на різних змаганнях.

"Сашко, хоч і на два роки менший за Тараса, але результати показує гідні. Наприклад, пробіг три кілометри за дев’ять хвилин 43 секунди й посів п’яте місце", – каже І. Гешко.



Минулих вихідних, 10-11 лютого, Олександр Гешко став чемпіоном України у своєму віці. Спортсмен пробіг три кілометри за десять хвилин та три секунди, дистанцію у півтора кілометра подолав за чотири хвилини 31 секунду.



Раніше, третього-четвертого лютого, у Києві відбувся чемпіонат України серед молоді й дорослих. Тарас Гешко показав гідний результат.

"У чемпіонату брали участь спортсмени, які були старші за нього й на шість років. Проте Тарасу вдалося потрапити до трійки найкращих легкоатлетів до 23 років. Загалом він посів восьме місце серед дорослих і молоді. Це свідчить про те, що ми рухаємося в правильному напрямку. На тренуваннях велику увагу приділяємо фінішному спурту (різке збільшення швидкості руху під час бігу на фініші, – авт.), адже медалі дають на фініші", – говорить пан Іван.

"Вони будуть здоровими й успішними"



Брав участь у змаганнях у Києві разом зі своїми дітьми й Іван Гешко.

"У кожного, напевне, є така мрія. Я щасливий, що хлопці займаються справою, яка їм подобається. Вони живуть спортом і отримують від спорту задоволення. Менші також на них рівняються, але на все свій час", – провадить батько.



В Івана Гешка чотири сини – Тарас, Сашко, Ілля й Давид. Молодші, яким дев’ять і чотири роки, поки що підростають.

"Вони бачать прогрес своїх братів і також цього хочуть. У хлопців режим, немає часу, щоб просто гуляти. Щоб стати легкоатлетом світового рівня, треба системно працювати шість-вісім років. Тому ми й працюємо відтепер. Їм цікаво. У свої роки вони відвідали багато міст, старший навіть побував на змаганнях в Італії. Моя ціль – виховати щасливих і здорових дітей. Чемпіонами в спорті всі бути не можуть, але, займаючись спортом, вони будуть здоровими й успішними", – резюмує Іван Гешко.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-02-2024, 21:42
Коментарів 0 Переглядів 4 801

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.