RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Мої сини живуть цим». Діти відомого легкоатлета з Буковини йдуть стопами батька


Тарас й Олександр – сини відомого бігуна з Буковини Івана Гешка. Хлопці займаються легкою атлетикою та вже здобувають нагороди на чемпіонатах України. 16-річний Тарас нещодавно став чемпіоном України з бігу на дистанції 1500 та 3000 метрів серед юнаків до 18 років. Окрім цього, юний спортсмен встановив особистий рекорд, здолавши три кілометри за вісім хвилин та 54 секунди.

А 14-річний Сашко також встановив особистий рекорд і посів п’яте місце в змаганнях на дистанції 3000 метрів.

Про успіхи хлопців і те, як Іван Гешко тренує та виховує синів – у матеріалі "МБ".



Тренування щодня – до школи й після



"Я ще з їхнього дитинства намагаюся створити умови, щоб вони хотіли займатися спортом. У легкій атлетиці, якщо пропустив кілька днів, втратив у розвитку кілька тижнів. Тому в цьому виді спорту важливі систематичні й регулярні тренування, щоб отримати результат", – каже Іван Гешко.

Хлопці мають тренування – по два щодня.

"Перед школою, о сьомій годині ранку, йдемо займатися, ну і після уроків, ввечері. Також все залежить від періодичності підготовки, адже є різні методики. Є підготовчий, передзмагальний, змагальні періоди. У легкій атлетиці головне – дисципліна й біг. 70-80 % тренувань складаються з цього. Інша частина – силові вправи. Завершуємо тренування інколи ігровими видами спорту – граємо у футбол, баскетбол, настільний теніс, щоб урізноманітнити тренувальний процес", – розповідає пан Іван.



Іван Гешко займається із синами постійно, використовуючи свій досвід і алгоритми тренувань його колишнього тренера Георгія Миронюка.

"Він, на жаль, помер, але його праця залишилася, тому намагаємося працювати за його методикою", – додає Іван Гешко.

Старшому сину Івана Гешка Тарасові лише 16 років, проте він вже переміг у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків U-18 та встановив особистий рекорд.

"Два роки тому Тарас пробіг дистанцію три кілометри за десять хвилин і 12 секунд, але цьогоріч він здолав цю дистанцію за вісім хвилин і 54 секунди й виграв змагання. За цей час нам вдалося сильно прогресувати. Якщо ти долаєш таку відстань за менш ніж дев’ять хвилин – це потужно. Також він став переможцем у забігу на 1500 метрів із результатом чотири хвилини десять секунд", – провадить батько-тренер.



І Тарас, і Сашко вже є членами молодіжної збірної України з легкої атлетики. Зараз хлопці майже щотижня виступають на різних змаганнях.

"Сашко, хоч і на два роки менший за Тараса, але результати показує гідні. Наприклад, пробіг три кілометри за дев’ять хвилин 43 секунди й посів п’яте місце", – каже І. Гешко.



Минулих вихідних, 10-11 лютого, Олександр Гешко став чемпіоном України у своєму віці. Спортсмен пробіг три кілометри за десять хвилин та три секунди, дистанцію у півтора кілометра подолав за чотири хвилини 31 секунду.



Раніше, третього-четвертого лютого, у Києві відбувся чемпіонат України серед молоді й дорослих. Тарас Гешко показав гідний результат.

"У чемпіонату брали участь спортсмени, які були старші за нього й на шість років. Проте Тарасу вдалося потрапити до трійки найкращих легкоатлетів до 23 років. Загалом він посів восьме місце серед дорослих і молоді. Це свідчить про те, що ми рухаємося в правильному напрямку. На тренуваннях велику увагу приділяємо фінішному спурту (різке збільшення швидкості руху під час бігу на фініші, – авт.), адже медалі дають на фініші", – говорить пан Іван.

"Вони будуть здоровими й успішними"



Брав участь у змаганнях у Києві разом зі своїми дітьми й Іван Гешко.

"У кожного, напевне, є така мрія. Я щасливий, що хлопці займаються справою, яка їм подобається. Вони живуть спортом і отримують від спорту задоволення. Менші також на них рівняються, але на все свій час", – провадить батько.



В Івана Гешка чотири сини – Тарас, Сашко, Ілля й Давид. Молодші, яким дев’ять і чотири роки, поки що підростають.

"Вони бачать прогрес своїх братів і також цього хочуть. У хлопців режим, немає часу, щоб просто гуляти. Щоб стати легкоатлетом світового рівня, треба системно працювати шість-вісім років. Тому ми й працюємо відтепер. Їм цікаво. У свої роки вони відвідали багато міст, старший навіть побував на змаганнях в Італії. Моя ціль – виховати щасливих і здорових дітей. Чемпіонами в спорті всі бути не можуть, але, займаючись спортом, вони будуть здоровими й успішними", – резюмує Іван Гешко.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-02-2024, 21:42
Коментарів 0 Переглядів 4 730

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.