Троє підприємців з Києва та Київської області організували на Буковині будівництво модульних будинків.
Вони розробили вже два модульні будиночки, пише molbuk.ua.
Один презентували кілька тижнів тому, а інший вже сконструювали спеціально під замовлення. Виготовляють будиночки на складі у селі Магалі.
"Я приїхав 6 березня з Броварів Київської області, привіз сюди сім’ю. Живемо у друзів і проблем із житлом не мали, коли виїхали. Але до мене зверталося багато друзів, які просили допомогти з житлом. Ми об’їздили 50-ти кілометрову зону довкола Чернівців, але не могли знайти житло. Тож ця ідея народилася на потребі, вирішили робити те, що зараз потрібно людям", - розповідає співавтор проекту Олександр Аляб’єв.
У невеличкому будинку усе продумано. Він ніби і маленький, але є прихована шафа, пральна машинка, душ і навіть камін. На невеличкій кухні висить інверторний кондиціонер, який може обігрівати приміщення до -15 градусів. Якщо стане холодніше, приміщення нагріє камін. На фасаді будинку навіть розетка для заряджання електромобіля чи підключення генератора.
"Цей будинок розрахований мінімум на 10 років і на багатоциклічність, тобто його можна перевозити кілька разів з місця на місце. Варіанти з перевезенням продумали, тому будиночок може розкладатися на дві частини, щоб його було легше завантажувати. На даху є спеціальні елементи, за допомогою яких можна завантажити будинок на вантажівку", - пояснює Олександр.
Модульні будинки швидко збираються. Перший будинок, площею 26 квадратів, зібрали за два тижні. Другий будинок, який має 14 квадратних метрів, за вісім днів. Це робить бригада з трьох людей.
Будинок роблять з каркасної основи, яка утоплена мінеральною ватою. Внутрішнє оздоблення з ДСП, а фасад з металопрофільного сайдингу. Стіни загалом мають товщину до 140 мм і цього достатньо, щоб комфортно жити у спеку та холод.
Модульний будиночок, площею 26 квадратних метрів, коштує 750 тисяч гривень, будинок 14 квадратних метрів коштує 300 тисяч гривень. Будиночок віддають повністю готовим – з вікнами, санвузлом, кондиціонером і каміном-"буржуйкою".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.