В Чернівцях відкрився мистецький центр "АРТпростір на Кохановського". Тут можна придбати вироби ручної роботи, взяти участь у майстер-класах.
Невеличка затишна вуличка у центрі. Старовинний будинок, гарно прикрашена вітрина у народному стилі. У центрі нас зустрічає Одарка Кучерява, голова громадської організації "Вишиваний дивотвір".
Усі вироби авторські
Колись у цьому приміщенні знаходилася перша крамничка мережі "Санта", де можна було придбати різний крам для рукоділля. Знадобилося багато зусиль і чимало коштів, щоби обладнати тут заклад, який об’єднуватиме митців Буковини. У центрі є магазин із сувенірами ручної роботи, майстерня з відновлення вбрання, яке прикрашене вишивками, зала для виставок і майстер-класів.
– Мистецький центр ми відкрили за підтримки громадської організації "Вишиваний дивотвір". Назвали його "АРТпростір на Кохановського", щоби люди знали, де він знаходиться, – розповіла Одарка Кучерява. – Це має бути невелике камерне товариство з обмеженою кількістю учасників та глядачів. Так у мене зародилася думка відкрити мистецький центр, де би збиралися народні майстри, художники, музиканти. Тут відбуватимуться творчі зустрічі, презентації, виставки, майстер-класи. Будемо співпрацювати з майстрами, які роблять щось своїми руками і хочуть продати ці вироби. Також відкрили майстерню з відновлення та ремонту одягу з елементами вишивки. Скажімо, зараз реставруємо давній гуцульський сардак.
У магазині всі вироби авторські ручної роботи. Вишиті сорочки, сукні, рушники, скатертини, серветки, подушечки, картини. Великий вибір герданів за мотивами буковинських майстрів, жіночих прикрас з бісеру, каміння, шкіри. Є красиві ляльки-мотанки, віночки, керамічні вироби.
– Популярними є маски з буковинськими орнаментами, – показує пані Одарка. – Також охоче беруть стилізовані екосумки. Чоловікам подобаються вишиті метелики, а жінкам – дамські сумочки "клачі", косметички, сувенірні брошки у вигляді тайстри. Чернівецька майстриня робить декоративні фітотарілки, оздоблені насінням різних рослин. Маємо цілу колекцію наплічників із вишивкою та видами Чернівців. Недавно жінка придбала два для внуків і повезла їх у Казахстан. Є ексклюзивні блокноти та альбоми, закладки для книжок, які прикрашені вишивкою. Сподіваємося, що наш центр стане туристичною родзинкою Чернівців.
Перетворила маску на мистецький твір
У центрі відкрилася креативна виставка авторських масок нашої землячки Вікторії Ельгісер-Тучинської. Це донька відомого чернівецького піаніста, володаря Золотої медалі ЮНЕСКО та звання "Золоте ім'я світової культури" Йосипа Ельгісера. Мисткиня вирішила показати рідному місту свою унікальну колекцію під назвою "ГРИмаски часу". Її вже бачили онлайн та офлайн в Амстердамі, Лондоні, Мілані.
– Пандемія вдягла людей у маски, заховала обличчя, посмішки, міміку. І водночас викликала в них бажання зберегти й підкреслити свою індивідуальність, – сказала пані Вікторія під час відкриття виставки. – Художня авторська маска стала предметом самоідентифікації особистості, персональним аксесуаром і набула рис психологічного захисту. Форма маски дає можливість втілювати різні теми: від природи, квітів і пташок – до патріотичних почуттів.
В експозиції представлено 38 масок із натуральних тканин, виконаних у різних техніках. Вони оздоблені шовком, мікробісером, лелітками, стразами, камінням. Родзинкою виставки є маски, присвячені Чернівцям.
Майстриня переказала кошти від продажу масок на операції, лікування та реабілітацію восьми онкохворих дітей. На пошиття 518 масок вона витратила понад чотири тисячі годин. Замовниками були художники, письменники, артисти, лікарі, які прагнули допомогти хворим дітям.
Виставка діятиме до 16 січня. Охочі можуть записуватися на екскурсію та майстер-клас, які проведе авторка масок.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram