RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Яке свято 17 вересня
Цього дня світ відзначає День лоскотників, День розмов із містом, Міжнародний день безпеки пацієнта, День Шнобелівської премії.



В Україні - День рятувальника, в США - День запеченого в тісті яблука, День папайї, День сендвіча "Монте-Крісто", День Конституції та Громадянства, День гри шаффлборд, у Чилі - День Хуасі, в Гондурасі - День вчителя, в Індії - день визволення Маратвади, в Іспанії - день Мелільі, в Анголі - день національних героїв, у Тонга - День народження кронпринца, в Австралії - День австралійського громадянства.

Пам'ятні дати 17 вересня, річниці та події

У 1630 році на східному узбережжі Північної Америки, в бухті Массачусетської затоки, британські переселенці, багато з яких були вихідцями з англійського міста Бостон, заснували Бостон американський. Уже через кілька років у поселенні ними були відкриті перші в Америці англомовна школа і коледж - Гарвард. Вигідне розташування і відносна незалежність від англійської адміністрації сприяли його швидкому зростанню та розвитку. До середини 18 століття Бостон був найбільшим містом Британської Америки, а за кількістю жителів випереджав усі міста північноамериканських колоній і визнавався їхнім економічним, політичним і культурним центром. Після війни за незалежність місто стало ще й великим торговим портом. Звідси вивозили на експорт ром, рибу, сіль і тютюн. А нащадки старих бостонських сімей стали економічною елітою країни. Війна 1812 року дещо обмежила зовнішню торговельну діяльність Бостона. Однак купці знайшли альтернативу для своїх капіталовкладень - промислове виробництво. Особливо швидко стала розвиватися шкіряна і швейна промисловість. Під час подій, пов'язаних зі скасуванням рабства, Бостон став одним із центрів цього руху. Етнічний склад міста змінився з початком масової імміграції в США з Європи. У першій хвилі переважали ірландці, німці, ліванці, французькі канадці, італійці, а також польські євреї та росіяни. Ірландські та італійські іммігранти привезли з собою католицьку віру, і незабаром ця релігійна громада стала найбільшою в місті. Сім'я Кеннеді є нащадками перших ірландських переселенців. На початку і середині 20 століття Бостон занепадає. У 1970 році почався новий економічний бум. Лікарні та медичні центри стали об'єктом впровадження інноваційних технологій, а університети і коледжі міста привертали до себе молодь з усієї країни. І на початку 21 століття місто повернуло собі статус інтелектуального, технологічного та політичного центру. Сьогодні Бостон - найбільше місто штату Массачусетс. Він також є неофіційною столицею регіону, відомого під назвою Нова Англія, й одним із найстаріших і найбагатших міст Сполучених Штатів.



У 1665 році в Англії почалася "Велика епідемія чуми".

У 1787 році на Конституційній конвенції в Філадельфії була прийнята Конституція США. Учасників Конвенту прийнято називати "батьками-засновниками", які, формулюючи положення Конституції, ставили перед собою три головні політичні цілі: зупинити подальший розвиток революції, створити міцну державу на федеративній основі, надійно захистити й гарантувати приватновласницькі права. У текст Конституції не були включені положення, що гарантують політичні, особисті та процесуальні права громадян. Однак під тиском громадської думки конгрес у 1789 році прийняв проект Білля про права - перші 10 поправок до Конституції, що проголошували ряд політичних, особистих і процесуальних прав громадян. У фундамент конституційної системи американської держави покладено три основні правові принципи: поділ влади, федералізм і судовий конституційний нагляд. Конституція США - найстаріший і найкоротший у світі основний закон. Вона складається з преамбули та 7 статей, і з деякими змінами (27 поправок) діє до теперішнього часу. Для своєї епохи вона була видатним демократичним і революційним документом. Оригінал Конституції США зберігається в Національному архіві у Вашингтоні, де він виставлений для огляду в спеціально обладнаній вітрині разом із Декларацією незалежності. А на честь цієї події, яка відбулася в 1787 році, у США встановлено свято - День Конституції та Громадянства США.

У 1910 році в Лондоні лікарі висловили припущення, що якщо кількість сновид буде збільшуватися такими ж темпами, як раніше, то через 40 років число божевільних людей стане більшим за розумних.

У 1922 році в Берліні відбувся перший у світі публічний показ звукового фільму.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 17 вересня вшановує пам'ять ікони Божої Матері, яка в слов'янській культурі була відома як Неопалима Купина. Вона є захисницею від пожеж і вогню. Інші назви свята: "Пусті вила", "День Вавили", "Луків день".

Що сьогодні не можна робити

Не давайте нікому в борг і не подавайте милостиню - злидні можуть перейти на вас. Не ходіть у людні місця, в гості й самі не приймайте гостей. Не сваріться, не ревнуйте, не ображайтеся і в жодному разі не з'ясовуйте стосунки з коханою людиною - розлучитеся.

Прикмети на 17 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- на луці багато лушпиння - зима буде дуже холодною;

- великий урожай горобини - до морозів взимку.

17 вересня іменини

Іменини у Мойсея, Феодора, Юліана, Михайла, Павла, Олександра, Івана, Петра, Олени, Василя, Миколи, Степана і Григорія.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-09-2021, 08:30
Коментарів 0 Переглядів 1 282

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.