Яким є стан питної води централізованих систем водопостачання у Чернівцях станом за березень цього року, дослідила вимірювальна лабораторія по контролю питної води "Чернівціводоканалу".
Результати дослідження оприлюднені на сайті КП "Чернівціводоканал", пише molbuk.ua
"Щомісяця КП "Чернівціводоканал" оновлює показники питної води. Вони не є стабільними, адже, в залежності від пори року, температурного режиму, кількості опадів, використовуються різна кількість реагентів", - пояснюють на сторінці водоканалу.
Досліджували, зокрема, якість питної води з водонасосних станцій "Біла", "Рогізна", "Магала", та резервуарів чистої води "Вікно", "Шубранець", "Попова" (водогін "Дністер-Чернівці").
Орієнтиром слугували нормативи питної води Державних санітарних норм та правил.
Отож, за мікробіологічними показниками вода у всіх локаціях відповідає нормі. Відсутні коліформи (велика група бактерій, які знаходяться в дуже високих концентраціях у фекальній речовині теплокровних тварин), кишкова паличка та ентерококи.
За органолептичними показниками теж все добре. Зокрема, досліджували запах води при t 20 С та 60С, присмак при 20 С, каламутність та кольоровість.
Дещо каламутнішою у порівнянні з іншими точками (але в межах норми) є вода на станції "Біла": при нормі ≤ 1,5 мг/дм3 рівень каламутності "Білої" складає 1,03 мг/дм3 .
Щодо фізико-хімічних показників, то тут є кілька зауважень.
Зокрема, якщо норма рівня загальної жорсткості, згідно нормативів, становить ≤ 7,0 (10,0) моль/м3, то на станції "Магала" він складає 6,7 моль/м3, а на "Рогізній" - 9,3 моль/м3. Найменш "жорсткою" є вода на резервуарі "Шубранець" - 3,5 моль/м3.
Доволі багато – хоч і в межах норми – у питній воді Чернівців залишкового вільного хлору. При нормі ≤ 0,5 мг/дм3 він на всіх точках від 0,4 мг/дм3 (станція "Рогізна") до 0,5 (резервуар чистої води "Вікно").
Рівень загальної лужності перевищений на ВНС "Рогізна" - 7 моль/м3 при нормі (0,5 – 6,5) моль/м3.
Усі санітарно-токсикологічні показники відповідають нормі. У жодній із точок не перевищений вміст аміаку, нітритів, нітратів, фторидів, алюмінію, миш'яку, ртуті, свинцю тощо.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-04-2021, 10:19
0
2 004