У Чернівцях є патронатна сім’я, яка на деякий час прийняла трьох діток. Кореспондентка "МБ" побувала там.
Віднедавна в Україні запроваджена нова форма сімейного виховання – патронатна сім’я. На Буковині є подружжя, яке на деякий час взяло під опіку трьох діток. У патронатній сім’ї дитина може бути до трьох місяців, йдеться в публікації "МБ".
Кореспондентка "МБ" побувала у такій сім’ї. Мене зустрічає Світлана Чернець, жінка, яка прийняла діток у свою сім’ю.
– Доброго дня, я вас прошу, давайте вдамо, що ви не журналістка, а моя подруга. Тому що після численних візитів журналістів дітки перебувають у сильному стресі, – каже пані Світлана.
У будинку чисто та охайно Розумію, що це буде не звичний для мене репортаж. Адже потрібно "зіграти роль", щоби не травмувати психіку дітей. Проходимо в будинок. В оселі чисто та затишно. Пані Світлана саме готувала вечерю. Раптом із ванної кімнати виходить дівчинка, на голові її рушник, адже волосся мокре.
– Добрий день, – каже дівчинка та помітно соромиться.
Із іншої кімнати виходять ще четверо діток. У господарів оселі двоє своїх, а трьох вони прийняли на деякий час.
Малеча жвава. У найменшої дівчинки великі карі очі та коротка стрижка, вона мені усміхається.
Пан Денис та пані Світлана пропонують пройти до вітальні.
– Ми давно думали, щоби стати патронатною сім’єю. Та раніше обов’язковою умовою була наявність вищої освіти. Зараз умови трішки послабили, – ділиться Денис Чернець, патронатний батько. – Ми віруючі люди, нас вчать, що потрібно любити ближнього. Діток привезли до нас із лікарні, у них було буквально кілька речей.
– Для них було незвичним навіть те, що щодня потрібно купатися. Перші дні вони мовчали, а потім запитали: "А що, ми кожен день купатися маємо?" – доповнює пані Світлана. – Перші дні були досить важкими… Дітки билися між собою та не знали елементарного, – каже жінка.
За словами патронатних батьків, дітям найважче дається вивчення уроків.
– Ними ніхто не займався. Мама веде розгульний спосіб життя. Якщо говорити про їхню освіту, то вона на низькому рівні. Хоча зараз молодша дівчинка вже знає букви, середній хлопчик пише у прописах, а старший вчить табличку множення. Якщо ти любиш їх, то стараєшся для них і будеш в авторитеті, – ділиться Світлана Чернець.
Одразу сказали, що вони в гостяхПоки ми сидимо, забігає дівчинка.
– Тьотю Свєто, а можна соломку? – запитує малеча.
– Після вечері, – відповідає Світлана.
Пан Денис розповів, що вони із дружиною одразу провели розмову із дітками.
– Ми їм пояснили, що вони в нас у гостях, а потім їх заберуть. Сказали одразу, щоби потім для них це не стало стресом, – зазначає Денис Чернець.
Довідка: Патронатна сім'я опікується дітьми впродовж трьох місяців, поки рідні батьки малечі перебувають у складних життєвих обставинах. За це вихователі отримуватимуть кошти на утримання дітей та 11 тисяч гривень зарплати щомісяця.
Наразі в області є три патронатні сім'ї.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-04-2021, 13:31
0
6 444