Підприємиця з Чернівців Галина Ніконова взяла кредит за державною програмою 5–7–9 близько одного мільйона гривень для того, щоби розвивати свій кондитерський бізнес.
Про це йдеться у публікації "МБ".
– Раніше я була однією із співвласників відомої в місті мережі пекарень "Ваніль", але два роки тому ми "розбіглися", після чого я залишилася без виробництва. Тоді вирішила взяти кредит – близько одного мільйона гривень. На ці гроші ми закупили нове обладнання. Як на мене, дуже вигідний кредит,
тому що вже з початку ми почали повертати гроші. Щоправда, на його оформлення потрібно 3-4 місяці, саме так скільки часу в мене це зайняло. Перевіряли мене як підприємицю, мій майбутній персонал. Перший місяць відсотки не нараховуються, а далі відсоток річних йде 5-7. Загалом я задоволена, – розповідає пані Галина.
– Ми виготовляємо хлібобулочні вироби – різні тістечка, торти. Уже налагодили власні торгові точки, бізнес пішов угору, мене це дуже радує. Люди, які хочуть взяти такий кредит, повинні дати свідому оцінку діям: для чого, яка важливість тієї чи іншої справи або ж бізнесу, ну, і звичайно, чи зможете повернути гроші, – ділиться Галина Ніконова.
У лютому 2020 року стартувала програма Кабміну для бізнесу "Доступні кредити 5-7-9%". Залежно від розміру й терміну бізнесу підприємцям видають кредит за ставкою 5%, 7% або 9%, який можна витратити, зокрема, на купівлю нерухомості й транспортних засобів, а також ремонт приміщення.
Пізніше програму розширили – кредити можна брати для поповнення обігових коштів або рефінансування вже наявних позик.
Кредити під 5, 7 чи 9 відсотків за державною програмою підтримки підприємців, значно дешевші, ніж вартість звичайних позик, які надають банки бізнесу. Частина з них має навіть нижчий відсоток, ніж облікова ставка НБУ, за якою Нацбанк надає позики рефінансування комерційним банкам.
Кореспондентка "МБ" звернулася до державного "ПриватБанку", який працює за цією кредитною програмою.
Середня сума наданого банком фінансування в рамках програми "5-7-9" становить близько 700 тис. грн.
Минулого року буковинці отримали 68 кредитів за Програмою "Доступні кредити" у "ПриватБанку". Найчастіше вони брали їх під кредитування роздрібної торгівлі, а також галузей, які певною мірою постраждали через карантинні обмеження.
Розмір відсоткової ставки за кредитом, наданим підприємцю, залежить від мети отримання фінансування та річного доходу бізнесу:
– 0% річних (до 31.03.2021) – для бізнесу з виручкою до 20 млн. євро (екв.) на рефінансування чинних кредитів;
– 3% річних – для бізнесу з виручкою до 100 млн. грн на кредитування інвестиційних цілей/поповнення обігових коштів у рамках мети запобігання пандемії
COVID-19 та подолання її наслідків;
– 5% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн. грн (за умови створення щонайменше двох робочих місць протягом першого кварталу);
– 7% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн. грн;
– 9% річних – для бізнесу з виручкою до 100 млн. грн.
Хто може отримати кредит
Отримати кредитування може будь-яке підприємство – юридична особа. Кредитуються і фізичні особи – підприємці:
– сукупний річний дохід за групою пов’язаних осіб – не більше 100 млн. грн;
– позичальник за останні три календарні роки не отримував державної підтримки, що перевищує суму еквівалентну 200 тисяч євро.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-03-2021, 17:35
0
2 161