У ДНЗ №45 у Чернівцях нещодавно тріснула труба тепломережі. Через це довелося розривати частину подвір’я закладу, де гуляють діти. Наразі поломку вже ліквідували, у закладі знову тепло. Проте проблему це надовго не вирішить, аджу теплотраса вже стара. Тому треба замінювати всю тепломережу.
У цьому переконана завідувачка садка №53 Орися Мойсюк, пише molbuk.ua
"Два дні виснажливої праці, щоби відновити теплопостачання. Щира вдячність робітникам, які, незважаючи на морозну погоду, важкі умови, без відпочинку та перерв працювали злагоджено та, головне, результативно! Сподіваюся, що на цьому такі роботи в нашому закладі не закінчаться. Адже потрібно замінити теплову мережу, яка проходить через територію садочка. Інакше все може повторитися в наступний опалювальний період", ?– написала Орися Мойсюк на своїй сторінці у Facebook.
Завідувачка зауважує, що ремонтні роботи ускладнив … сусід.
"Труби тепломережі заходять на приватну сусідню територію. Колись це була територія садочка. Але потім виявилося, що труби опинилися на приватній території. Можна було замінити труби з цього сусіднього подвір’я, проте власник згоди не дав. А державний садок – тут можна все… Тож тепер в однієї з груп фактично тривалий час не буде майданчика. Там така багнюка, що неможливо гуляти. Відновити шар трави, яку ми засівали, не так просто. Понівечені кілька кущів туй, квіти…"
Керівник теплокомуненерго Олександр Меленчук запевняє, що над вирішенням проблеми думають постійно. Але все не так просто.
"Труби там старі і потребують заміни. У тому районі неподалік є школа і ще один садок, там аналогічна ситуація. Там необхідно щось робити. Але спочатку треба розробити проєкт. На все це щонайменше мільйонів 20, напевне, треба. Там багато є такого, де треба в комплексі вирішувати. Можливо, доведеться вносити зміни в саме прокладання теплотрас. Тому що на тих теплотрасах свого часу набудували будинків. Хто давав такі дозволи, не знаю. Якщо, не дай Боже, щось станеться під тим будинком, то як ті труби ремонтувати?
До прикладу, у цьому ж ДНЗ №53 теплотраса пролягає під сусіднім приватним подвір’ям, якому хтось свого часу дав дозвіл на розширення території, незважаючи на те, що там – наші труби. За законом, тепломережа повинна мати охоронну зону по три метри в кожен бік для того, щоби за потреби мала куди заїхати техніка. А тут вийшло так, що наші мережі були на території садка, а тепер опинилися в межах приватного будинковолодіння", – зауважує О. Меленчук.
Тож тепер треба думати, як замінити тепломережу, при цьому не наштовхнувшись на спротив власників сусідніх будинків, на території яких опинилися труби.
"Ніхто нам не дасть їх там замінити. Скажуть, це приватна територія – і до побачення. Тому треба вирішувати питання комплексно. Переносити теплотрасу кудись вбік. Або будувати котельню на території садка, щоб якось її відділити. Будемо думати. Адже наступний опалювальний сезон не за горами. Гадаю, до того часу знайдемо якесь рішення", – пообіцяв Меленчук.
Повну версію публікації читайте у свіжому випуску "МБ" за 25 лютого - 3 березня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-02-2021, 18:25
0
2 230