Навіть якщо людина хворіла на коронавірус і має антитіла, їй можна робити щеплення.
Про це розповів доцент кафедри внутрішніх хвороб та інфекційних хвороб Юрій Рандюк, пише molbuk.ua.
"У людей, які перехворіли на коронавірус імунітет зберігається 3-6 місяці. Це стосується тих, то переніс хворобу у середньо-тяжких та тяжких формах", - зазначив Юрій Рандюк.
За словами Юрія Рандюка, вакцинація - це додаткова доза, яка стимулює імунну систему до отримання імунітетуту і вона не шкодить тим, хто перехворів.
"Після перенесеного захворювання людина може визначити наявність антитіл і не щепитися. Але тут важливіше інше, чи буде шкодити вакцина, якщо її ввести на фоні наявного імунітету після перенесеного захворювання. Я скажу, що вона шкодити не буде. Тому що багато вакцин застосовують, не визначаючи наявності імунітету. Наприклад, проводять щеплення проти кору та краснухи і це роблять майже усім дітям, чи хворіли на кір та краснуху, чи ні. І вакцини жодної шкоди не несуть. Те саме при гепатиті В. Щеплюють групи ризику, зокрема лікарів, не визначаючи, чи є у них антитіла вірусу гепатиту В. Хоча частина лікарів у безсимптомній формі перенести гепатит і має постінфекційний імунітет. Але роблять щеплення і жодної школи це не приносить. Вакцинація - це додаткова доза, яка стимулює імунну систему до отримання імунітетуту у більш напруженому стані", - пояснив Юрій Рандюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-02-2021, 13:36
0
2 497