Капітальний ремонт території перехрестя вулиць Хмельницького та Університетської у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги "Місто для людей: дружнє до пішоходів середмістя" тут просто необхідний.
У цьому переконана головна архітекторка Чернівців Наталія Хілько, пише molbuk.ua
"Цей проєкт вже давно розробляли у межах GIZ. Було обрано для співпраці лише чотири міста (Чернівці, Полтава, Житомир та Вінниця). Те, що ми потрапили до цієї програми співпраці, – дуже почесно.
Перед тим, як обрати саме цю локацію, ми багато працювали з німецькими та місцевими архітекторами. Обрали це місце, тому що його справді необхідно облаштовувати. Це дуже небезпечна ділянка дороги. Хаос із дорожнім рухом, ніхто не дотримується радіусів повороту тощо. Також тут не передбачена парковка, але водії все одно залишають автівки, за що їх час від часу штрафують. Тому це місце необхідно впорядкувати й унормувати. А у цьому проєкті справді все відповідає європейським нормам. Тим паче, що основна мета проєкту – не транспорт, а пішоходи", - переконана Наталія Хілько.
Архітекторка зауважує, що багато кого вразила ціна проекту – 6 мільйонів гривень. Проте якісне не може бути дешевим, зауважує вона. Окрім того, є багато додаткових робіт, які поверхнево не видна на проекті, але які також недешеві.
"Люди обурюється ціною. Але ж ціна залежить від якості. Якщо ми закладаємо якісні матеріали – звичайно, що ціна їхня вища. Часом гладкий бетон замінюють на простий типовий бордюр і відокремлюють пішохідну частину під зеленої зони. Або дизайнерську лавку замінюють на типову найдешевшу. Розумію, що це економія бюджетних коштів. Але тоді нам треба визначитися, як у сім’ї, – або ми їмо хліб, або хліб із маслом.
Висока ціна ще й тому, що ми ж не можемо на асфальті намалювати білу лінію і сказати – все, це тепер громадський простір. Проєкт передбачає і заміну мереж. Не можна замінити бруківку чи асфальт і залишити старі мережі. Також має бути впорядковане водовідведення з дахів. Ці всі роботи непомітні у проєкті, ми бачимо лише зовнішню картинку. Але це ж також кошти...", - каже Н. Хілько.
Нагадаємо, у Чернівцях поблизу ЧНУ планують облаштувати сучасний громадський
простір на місці несанкціонованої парковки.
Проєктно-кошторисна вартість – приблизно 200 тисяч євро (шість мільйонів гривень).
Будівництво реалізовуватимуть за співфінансування Чернівецької міськради та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
Зокрема, співфінансування від GIZ – 50 тисяч євро (приблизно 1,5 мільйона), решта – 4,5 мільйона гривень – з міського бюджету.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-02-2021, 23:15
0
3 231