RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото

Новий рік розпочався не з надто приємних новин – значно зросли ціни на комунальні послуги.

Особливо відчутно подорожчав газ. Найбільш скрутно тим буковинцям, які отримують невисоку зарплатню або живуть лише на пенсію. Який же вихід шукають люди? Як економлять?

Про це далі у публікації "МБ".



"Пенсії на це не вистачить"

Субота. Вихідний. Проте мешканцям селі Атаки на Хотинщині не до відпочинку. Майже з самого ранку в усіх куточках села чутні звуки бензопил.

Віктор Гороховський разом із сусідами розпилює дрова та завозить їх на тачанці у двір. Каже, батареї вдома вмикає на мінімум. В основному намагається опалювати хату дровами.

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото


"У мене на газ йде дві тисячі гривень на місяць. А тепер із цим подорожчанням навіть боюся уявити, скільки треба буде заплатити. Моєї пенсії на це не вистачить. Тому замовив 10 кубометрів дров. Це обійшлося у 8,5 тисячі гривень. Сподіваюся, цього мені вистачить на дві зими".

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото


Родина Антоніни Офіцерової у будинку поміняла вікна та двері, стіни утеплили з обох боків пінопластом. Також планують поставити новий твердопаливний котел на дровах. Сподіваються, це допоможе зекономити на використанні газу.

"Старі котли потребують дуже багато газу. Тож ми вирішили встановити новий, вирахували, що на цьому відчутна зекономимо. Бо ціна на газ зараз таки дуже кусюча", – каже Антоніна.

Не покладаючи рук, дід Федір із сином Тарасом пиляють стару акацію так, що аж тирса летить навсібіч. Кажуть, грошей не вистачає не те, що на газ, але й на дрова. Тож почали спилювати старі дерева у себе в саду, на подвір’ї.

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото


"Мороз побив горіхи, то будемо їх рубати на дрова. Зараз за 300 кубів газу, які витрачаємо на місяць, треба заплатити більше 3000 гривень. І дрова дорогі – 800 гривень кубометр. Зазвичай на зиму треба 10 кубометрів. Хоча, можливо, якщо ця зима буде теплою, то вистачить 6-8. А ще ж треба і щось їсти. Субсидій немає. Зарплатні не вистачає. То де є старе дерево, спилюємо. Що ж поробиш…" – зітхає дід Федір.

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото


"Це знущання з людей"

Олег Анатолійович розповідає, що їхня родина витрачає 70 кубометрів газу на місяць. Конвектори скручують на мінімум – лише так, щоби не замерзнути. Кухня поступово нагрівається від пари під час готування їжі. А спальню опалюють пічкою на дровах.

"Раз на день розпалили пічку – і достатньо. У нас маленькі кімнати, багато не потрібно. А от у моїх знайомих велика хата, старий котел, і на добу вони витрачають 15 кубів газу. Якщо брати газ по 10 гривень за куб (це не враховуючи вартість доставки) і кількість днів опалювального сезону, то загалом їм вийде близько 25-30 тисяч гривень за газ. Дрова таки значно дешевші", – переконаний чоловік. Він додає, що на електроенергії заощаджують завдяки тому, що вмикають пральну машинку вночі, коли діють зменшені тарифи на електроенергію.

"Це удвічі дешевше, ніж вдень", – стверджує пан Олег.

Пенсіонери Зінаїда та Валентин Писларі зізнаються, що не уявляють, як зараз будуть виживати з таким різким підвищенням тарифів.

"Ми з дружиною отримуємо 1700 гривень пенсії, а за газ сплачуємо 2000 з гаком. І ще ж старість підходить, треба щось відкласти "на болячки". А то нема звідки. Якби не допомога сина, не "витягнули" би. Кімнати опалюємо дровами. Котел вмикаємо на "двійку" – на більше боїмося підкручувати, щоби багато не нагоріло. Нам стає страшно, коли чуємо, що така велика ціна на газ. Усі люди стривожені. Це знущання з людей", – каже пані Зінаїда.

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото


Пенсіонери зізнаються, що також мусять спилювати старі дерева на подвір’ї.

"Оце спиляли великий горіх, який більше 30 років тому посадив ще мій батько, – зітхає пан Валентин. – Ще один зрубали на городі. Добре, що хоч зима тепла, то не так багато дров треба. Чекаємо вже весни, щоби швидше газ відключити. На щастя, хоч світло у нас багато не тягне – менше півтори сотні гривень на місяць. Встановили лампочки-"економки". Та й взагалі мало користуємося електроенергією, зайвий раз світло не вмикаємо".

Нагадаємо, якщо у листопаді та грудні буковинці платили 8,8 гривень, то з 1 січня один кубометр газу від компанії "Чернівцігаззбут" вартує 9,92 гривні. Водночас майже вдвічі зріс тариф на розподіл газу від ПАТ "Чернівцігаз". Тепер він становить 2,30 гривень за один кубометр.
Приблизно на 30 відсотків більше доведеться тепер платити за електроенергію та на 10-15% - за воду.

«Без дров не вижили б»: як буковинці економлять газ та світло - фото


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


Редактор: Галина Олійник
15-01-2021, 11:16
Коментарів 0 Переглядів 3 370

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.