RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Чому варто приїхати в Чернівці на Новий рік і Різдво: ЗМІ розповіли про особливості міста

Чому варто приїхати в Чернівці на Новий рік і Різдво: ЗМІ розповіли про особливості міста

Традиційно головну ялинку у Чернівцях засвітили 19 грудня на Соборній площі. Як і в більшості облцентрів, від святкових ранків та урочистих заходів у місті відмовилися. Проте, хоча і Будиночка Казкаря та сноутюбінгової гірки не буде, новорічна атмосфера дива пануватиме як завжди і для жителів міста, і для туристів.

Чому столицю Буковини варто відвідати на новорічно-різдвяні свята, йдеться у публікації ZIK.



Чому Чернівці порівнюють із Парижем?

"Український Відень", "маленький Париж" чи "українська Прага" - саме так називають місто на Західній Україні лише за 40 кілометрів від кордону з Румунією, яке було засноване галицьким князем Ярославом Осмомислом у ХІІ столітті.

Це історична столиця Буковини, оповита легендами та міфами. Коли будете гуляти тут, ваш погляд падатиме то на літні тераси кав’ярень, то на вуличних музикантів, які грають на скрипках, то на дворики, які вражають своєю таємничістю.

Водночас назви вуличок нагадуватимуть про "Симфонію №9" і "Мелодію сліз" Бетховена та легендарні твори польського поета Адама Міцкевича.

Сьогодні Чернівці – це перехрестя 65 різних національностей. Місто, якому виповнилося 612 років, дивує мандрівників вінтажними тролейбусами, крамничками та просто сотнями архітектурних пам’яток.

А в Європі австрійський публіцист Георг Гайнцен говорив про нього так: "Чернівці – це місто на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою, воно було негласною столицею Європи, де співали найкращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд і де книгарень було більше, ніж кав'ярень, а кучери фіакрів сперечалися про Карла Крауса".

Тому зовсім не дивно, що Чернівці відомі як "маленький Париж".

Як доїхати у столицю Буковини на свята

Новий Рік і Різдво – це майже завжди стрес, адже потрібно придбати купу подарунків для близьких. А якщо плануєш подорож із друзями, то це ще важче, оскільки варто подбати і про всі супутні моменти також заздалегідь.

Тому найлегший спосіб зустріти новорічні свята на заході - обрати тури, які поділяються на дві категорії.

Перша – це екскурсії, які тривають щонайменше два дні. Наприклад, ви їдете спочатку в Драгобрат, Буковель і Верховину, а потім вже у Чернівці. Зазвичай таке задоволення коштує від 2700 грн на особу, а програма на день досить важка.

Друга категорія – подорож саме в Чернівці, яку організовують туроператори. Це дешевше, але триває менше - день.

Якщо ви хочете поїхати своїм ходом, то є три потяги:

⦁ 357 К Київ-Рахів;

⦁ 117 К Київ-Чернівці;

⦁ 007 Д Київ-Чернівці.

Плацкарта від 24 грудня вже розкуплена, тому потрібно буде купувати купе за ціною в 407 грн. Квитки на автобус обійдуться ще дорожче.

Не обирайте тури: ходіть пішки та користуйтеся громтранспортом

Чернівці - це місто, яке з легкістю могло б стати декорацією для зйомок Гаррі Поттера, адже зима тут справді зачаровує, а дух Різдва панує навіть у громадському транспорті. Тому свою подорож сюди варто почати з міського тролейбуса.

Останні три роки на всіх маршрутах є новорічна традиція: всередині для пасажирів лунають колядки. Зазвичай це триває аж до кінця свят.

Якщо ви їдете з вокзалу, то почніть свою подорож з тролейбуса номер один та два, які доставлять вас до одного з найстаріших класичних університетів імені Юрія Федьковича.

Далі маршрут можна продовжити пішки та піти оглядати площі – Театральну, Соборну, Центральну. Вони дадуть уявлення про архітектурні стилі, середовище минулої епохи. Крім того, на маршруті будуть чудові пам’ятки: міська ратуша, народні доми, обласний драматичний театр і будинок держадміністрації.

Не можна оминути резиденцію буковинських митрополитів, яка є шедевром старих Чернівців з незвичайним видом. У гостей буде змога оглянути Семінарський корпус, церкву Трьох Святителів, палац та парк митрополита і побувати в Мармуровій залі.
Подорож варто завершити вулицею Ольги Кобилянської, яка є осередком любовних рандеву та зустрічей друзів. Саме тут аж 46 будинків є пам’ятками архітектури місцевого значення.

Крім того, тут щонеділі влаштовують безкоштовні екскурсії містом, а якщо ви вагаєтеся, куди піти в будній день, то можна скористатися гідом, який виклала міська рада, щоб допомогти туристам. За допомогою нього можна скласти власний маршрут подорожі містом.

Наостанок, якщо ви хочете перекусити, то пропонуємо топ-10 кафе та ресторанів з помірними цінами, щоб гарно провести час.

Особливості Нового року - 2021

Як вже зазначалося, хоча й святкового ярмарку у Чернівцях цьогоріч не буде, місто залишається таким же загадковим і атмосферним для подорожей на свята. Крім того, біля головної ялинки міста працює фотозона для туристів, яка не залишить без приємних спогадів.

Окрім того, карантинні обмеження зробили столицю Буковини як ніколи привабливою для піших прогулянок і ознайомлення з архітектурою, а колоритні кав’ярні, кафе і ресторани - більш доступними.

Наприклад, вечеря в найкращому ресторані міста без попереднього бронювання та за відсутності черг на вулицях ще минулого року була б чимось неймовірним. Сьогодні це цілком реально.

Чернівці - це шанс отримати незабутні враження на новорічні свята та насолодитися справжнім перехрестям різних культур.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
25-12-2020, 19:25
Коментарів 0 Переглядів 2 543


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.