У лікарнях Чернівецької області виявили випадки, коли хворі коронавірусом без серйозних симптомів самостійно звертаються до лікарні з приводу госпіталізації і "неформально домовляються" з лікарями.
Про це повідомила заступниця голови ОДА Наталія Гусак у своєму фейсбуці і додала, що через такі дії "ми ризикуємо втратити тих, кому в першу чергу потрібна допомога".
Чиновниця розповіла, що особисто стала свідком такої ситуації під час нічної перевірки однієї з лікарень.
"Останнім часом, через гарячу лінію та особисті звернення, я і мої колеги почали отримувати негативну інформацію про госпіталізацію з Ковід-19 через самозвернення пацієнтів в тому числі "за допомогою неформальних домовленостей з лікарями". Нагадаю всім відповідальним особам, що це неприпустимо.
Нещодавно, при особистому відвідуванні лікарів на нічному чергуванні у реанімаційному відділенні, я також спостерігала ситуацію, коли в палаті з трьома важкохворими пацієнтами, які потребували кисневої підтримки, лежала панянка з книжкою і весело спілкувалась по телефону.
Ми, наразі, маємо можливість надавати госпітальну допомогу всім потребуючим, але ризикуємо втратити тих, кому в першу чергу ця допомога потрібна.
Я розумію людей, які приходять в істериці і з сльозами в приймальне відділення і вимагають, щоб їх госпіталізували, хоча не навіть не мають підтверджених симптомів на Ковід-19. У всіх нас підвищена емоційність і відчуття тривоги", - написала вона.
Наталія Гусак нагадала
алгоритм дій для госпіталізації:
• якщо ви відчуваєте легкі симтоми, чи контактували з хворими на Ковід-19, в першу чергу зверніться до свого сімейного лікаря. Він самостійно вирішить чи потрібно вам направлення на госпіталізацію чи лікування вдома;
• якщо у вас важкі симптоми - викликайте швидку допомогу. Центр екстренної медицини має всі засоби захисту і матеріально-технічну базу для допомоги. Вони готові виїзжати на виклики і доставити вас для госпіталізації;
• ви не повинні напряму звертатись в госпітальні бази і в жодному разі не займатись самолікуванням.
"Модель госпіталізації зараз передбачає
три рівні сортування хворих:
Перший: на первинному рівні - це сімейні лікарі, які визначають ваш стан і рекомендують подальші дії.
Другий: на рівні Центру екстренної медицини - лікарі швидкої допомоги знають куди доставити на госпіталізацію, адже в кожній лікарні закріплений відповідальний, який постійно на зв’язку і дає дані, щодо вільних ліжок диспетчеру центру екстренної медицини.
Третій: на рівні приймальних відділень - працівники лікарні проводять госпіталізацію в залежності від складності стану хворого.
Маршрут госпіталізації також залежить від
стану хворого:
- легкий перебіг хвороби - хворого доставляють в центральні районні лікарні чи міську клінічну лікарню №4;
- важкий стан хворого - в реанімаційні відділення центральних районних лікарень, обласну клінічну лікарню чи міську клінічну лікарню №1;
- критичний стан хворого - в обласну клінічну лікарню", - додала заступниця голови ОДА.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-11-2020, 13:43
0
3 747