RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Родич захворів на COVID-19: лікарка з Чернівців дала поради, як не заразитись іншим членам сім’ї

Родич захворів на COVID-19: лікарка з Чернівців дала поради, як не заразитись іншим членам сім’ї

Щодня кількасот буковинців дізнаються про те, що захворіли коронавірусом. І звісно, хвилюються за своїх рідних, з якими спілкуються чи живуть разом.

Про те, як діяти, коли хтось із ваших домочадців виявився ковід-позитивним, кореспондентка molbuk.ua запитала у лікарки інфекційного відділення Чернівецької обласної лікарні Ольги Кобевко.



Медик порадила насамперед ізолювати хворого, мінімізувати контакти з інфікованим та правильно організувати побут.

"Як при будь-яких інших інфекційних захворюваннях, хворого треба забезпечити індивідуальними засобами гігієни, посудом і якомога менше контактувати. По-друге, потрібно попередити сімейного лікаря про те, скільки людей проживають із хворим. Якщо людина залишається на амбулаторному лікуванні, то його члени сім’ї підлягають обстеженню і нагляду сімейного лікаря. На жаль, специфічної профілактики від коронавірусу не існує, тому призначати якісь медичні препарати їм неможливо. Тільки дотримання гігієни, максимальне обмеження контактів з хворим. Важливо також не панікувати: потрібно підтримувати людину, яка вже захворіла, і з холодним розумом підходити до ситуації, – радить Ольга Кобевко.

Коли людина нарешті одужала, постає питання: а як правильно продезінфікувати кімнату, де перебував хворий? Лікарка радить провести прибирання без особливого фанатизму, оскільки за новими даними, коронавірус не залишається на поверхнях.

"Загалом віруси не живуть поза межами біологічних речовин. Основне, що треба знати – інфікування відбувається від хворої людини до здорової, тільки так. Тому після того, як людина одужала, достатньо обробити поверхні в помешканні будь-якими звичайними дезінфікуючими розчинами, я думаю, що цього буде достатньо", – сказала медик.

Як діяти, коли член сім’ї захворів коронавірусом: поради МОЗ

– Ізолюйте хворого в окремій кімнаті, яку потрібно регулярно провітрювати.

– Бажано, щоб його доглядала одна людина, яка не входить в групу ризику. Вона має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До і після зняття медичних рукавичок слід мити руки.

– Члени домогосподарства повинні знаходитися в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше одного метра від пацієнта. Винятком є матері, які годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.

– Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування. Уникайте обміну предметами спільного користування: рушниками, посудом тощо.

– Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет – побутовим мийно-дезинфікуючим засобом.

– Прати речі хворого можна звичайним пральним порошком або милом. Для машинного прання рекомендується температура 60-90°C. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

– Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (лихоманка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), з ним слід поводитися як із підозрюваним на інфікування SARS-CoV-2. Люди з симптомами хвороби повинні залишатися вдома до зникнення клінічних проявів і отримання негативного результату лабораторних досліджень.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
11-11-2020, 21:11
Коментарів 0 Переглядів 7 797


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.