Із початку 2020 року ціни на золото почали стрімко зростати. 7 серпня золото досягло історичного максимуму вартості – 2 075 доларів за унцію. Срібло має один із найкращих результатів у липні відносно золота, індексів, нафти та інших активів. Воно подорожчало на 34% – до трохи більше 24 доларів за унцію.
Чи варто бігти продавати-купувати ці метали і вироби з них? На запитання відповів Ярослав Кирпушко, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку.
"Переважна частина людей зберігає заощадження в іноземній валюті, а хтось – у гривні. На золото та срібло менший попит. Заощадження – не в прикрасах, а в пластинах чи брусочках, бо тоді немає втрати ювелірного брухту. Якщо ми купуємо якусь ювелірну річ, можливо з камінцем, вона ще має вартість, спрямовану на створення прикраси", – каже пан Ярослав.
За його словами, золото та срібло є надійним вкладенням. Якщо ситуація на фінансових ринках нестабільна, інвестори переходять з іноземних валют на дорогоцінні метали. Так і сталося зараз, коли пандемія негативно вплинула на світову економіку та спричинила нестабільність курсів валют.
Безумовно, якщо зростає ціна металу для виготовлення ювелірних прикрас, то і ювелірні речі теж зростуть у вартості. У Чернівцях можна помітити, що є ломбарди, які навіть пишуть вартість одного грама золота. Ця величина залежить від ситуації на ринку.
Експерт радить не поспішити продавати ювелірні прикраси, адже зростання цін на золото та срібло не змінює цін на продаж дорогоцінних металів.
"Тут є певні тонкощі. Ми, споживачі, купуємо ювелірний виріб із золота чи срібла, а здаємо, як лом. А ціна на лом, який нам важать на грами і на ювелірний виріб, різна. Тобто заробити тут не те, що не вдасться, а можна зазнати тільки збитків", – каже пан Ярослав.
Він зазначає, що інвестувати в золото і срібло можна, але це складніше, ніж у валюту.
"Якщо процес купівлі швидкий, то процес продажу – ні. Є ще різниця між курсом купівлі і курсом продажу. В банках власні ціни та вимоги до того золота, яке ви принесли. Ця різниця може складати 20%, коли різниця в купівлі-продажу долара – 1%", – каже Я. Кирпушко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-09-2020, 11:53
0
3 103