Герб Кіцманського району створений на основі наукових досліджень та з урахуванням особливостей району: природи, етнографії та культури. Герб уособлює геральдичний щит “іспанської” форми, характерної для західно- українських гербів (заокруглений знизу квадрат).
Щит герба розділений на три частини. Мотивом служить буковинська народна пісня: “Буковино ти зелена, на три части розділена...”.
Кольори несуть відповідне смислове значення. Білий символізує непрочитані (невідкриті) сторінки багатої на події історії краю. Синій – водні ресурси. Зелений – поля і лісові багатства Кіцманщини.
На білому фоні щита зображення Успенської Свято-Вознесенської церкви збудованої в Лужанах 1453 року, яка є найстарішою з уцілілих не тільки на Кіцманщині, але і на Буковині та є символом духовності. Церква збудована в славну добу автономної української формації – “Шипинська земля”, яка існувала в 14-15 столітті.
На синьому фоні щита зображено “Вогняного неосідланого коня” – герба нашого краю, прийнятого ще 1905 року, котрий є символом свободи і працелюбності.
На зеленому фоні щита розміщені три золоті букові горішки. Плід бука символізує ліси краю, а також урожай, достаток, щедрість, продовження роду і традицій.
Щит герба обрамлено візерунком з букових гілок переплетений жовто-блакитною стрічкою, що відтворює барви державного прапора України.
Вершину композиції вінчає квітка рододендрону східно-карпатського червоного (в народі має назву “Червона рута”), яка стала прототипом всесвітньо відомої пісні Володимира Івасюка “Червона рута”. Цвітіння рододендрону В.Івасюк вперше побачив в 1969 році біля гори Говерла. Квітка настільки вразила його, як і легенда про неї, що стала мотивом для написання відомої пісні.
Квітку рододендрону обрамляють пшеничні колоски, які символізують древність хліборобства на Кіцманщині.
Прапор Кіцманського районуПрапор під девізом “Борітеся - поборете” має вигляд прямокутного полотнища зелено - синього кольору розділеного білою смужкою по середині із співвідношенням сторін 2:3.
Верхня повздовжня смужка зеленого кольору.
Середня смужка – білого кольору розташована в центрі прапора по середині горизонтальної осі, яка становить 1/8 ширини прапора. Нижня смужка - синього кольору.
У центрі полотнища розташовано герб району, висота якого складає 1/2 по відношенню до ширини прапора.
Зелений колір відповідає кольору, який є на щиті герба і символізує Кіцманщину, а також відродження, пробудження, волю, оновлення, радість; це символ достатку і надій.
Синій колір – річки і стави району: Черемош, Прут, Совиця...
Білий колір символізує історію краю.
Древко прапора завершується латунною кулею.
Автор ескізу прапора є Валерій Гнатюк - художник, мешканець м. Кіцмань.
Герб і прапор Кіцманського району затверджено 22.12.2001 року рішенням XXII сесії XXIII скликання Кіцманської районної ради №108-22/01.
Автор ескізу герба є Валерій Гнатюк – художник, мешканець м. Кіцмань.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-09-2020, 22:00
0
2 054