Сьогодні, 7 серпня, Чернівецька область відзначає 80 років з дня утворення.
Після визволення Північної Буковини з-під румунської окупації, 7 серпня 1940 року, відповідно до рішення VII сесії Верховної Ради СРСР від 2 серпня того ж року про включення Північної Буковини і Хотинського повіту Бессарабії до складу УРСР, створено Чернівецьку область.
Вона була утворена з північної, переважно українцями заселеної, частини Буковини і сусідньої частини Бессарабії (з Хотином). Розташована у межах Карпат, Передкарпаття (Буковинське Прикарпаття) та Покутсько-Бессарабської височини.
Територія сучасної Чернівецької області була приєднана до Радянського Союзу у червні 1940 року внаслідок виконапння так званих "секретних протоколів" до пакту Молотова-Ріббентропа, згідно з якими нацистська Німеччина та Радянський Союз у серпні-вересні 1939 року поділили сфери впливу у Східній Європі.
Згідно із цими домовленостями, Північна Буковина та Північна і Південна Бесарабія, які тоді входили до складу Румунії, були включені у сферу інтересів СРСР. Румунія під тиском СРСР змушена була передати ці землі до його складу.
У серпні 1940 року на території Північної Буковини та Північної Бесарабії (Хотинський повіт) була утворена Чернівецька область. Відповідний указ Президії Верховної Ради СРСР про утворення Чернівецької області у складі Української Радянської Соціалістичної Республіки було підписано 7 серпня 1940 року.
З 1991 року Чернівецька область – невід’ємна частина незалежної України. Це найменша область, площею 8100 км². Кількість населення за останнім переписом становить близько 905 тис осіб.
Напередодні голова Верховної Ради України Дмитро Разумков
привітав жителів Буковини з 80-річчям з дня утворення Чернівецької області.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-08-2020, 08:43
0
5 394