Нейрохірурги Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні за участю спеціалістів Інституту нейрохірургії ім. Ромоданова НАМН України провели дві унікальні операції.
Їх унікальність зумовлена рідкісною патологією, внаслідок якої виникає потреба у такому хірургічному втручанні, повідомляє сайт департаменту охорони здоров'я ОДА із посиланням на газету "Здоров’я Буковини".
Обидві операції було проведено дітям із гідроцефалією – патологічним станом, при якому збільшується об’єм спинномозкової рідини у шлуночках головного мозку.
Зазвичай у таких випадках хворому встановлюють спеціальну шунтуючу систему для виведення рідини у черевну порожнину. Однак через низьку всмоктувальну здатність очеревини у хворого чотирічного хлопчика система як слід не функціонувала, рідина у мозку продовжувала швидко накопичуватися і у дитини різко підвищувався внутрішньочерепний тиск. За словами лікаря-нейрохірурга Аурела Рошки, з цієї причини за участю фахівця профільного столичного інституту було вирішено провести іншу операцію.
"Забрати спинномозкову рідину можна також, вивівши шунтуючу систему не у черевну порожнину, а через магістральні судини у праве передсердя", – пояснює фахівець.
Спільно з нейрохірургом Інституту нейрохірургії Андрієм Свистом він провів філігранну операцію. Проведена на Буковині вперше, ця операція пройшла успішно.
Якщо вона тривала годину, то інша (також виконана в області вперше) – більше трьох. Її А. Свист та А. Рошка провели однорічній дівчинці, яка теж страждала від гідроцефалії. Щоб вивести дитині рідину з мозку, у міській дитячій лікарні їй раніше встановили зовнішні дренажі у мозкові шлуночки. Шунтуюча система працювала справно, розповідає А. Рошка, гідроцефалія минула, однак у дитини ізолювався четвертий шлуночок мозку. Тут утворилася киста, яка перешкоджала виведенню спинномозкової рідини, тиснула на стовбурові структури головного мозку і дитина могла померти. Для порятунку їй хірургічно усунули ізольованість шлуночка мозку.
Як і попередня, ця операція також пройшла успішно, засвідчивши високий професійний рівень дитячих нейрохірургів області.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-08-2020, 20:27
0
3 189