Напередодні місцевих виборів, на яких чимало чинних депутатів міськради балотуватимуться знову, "Молодий буковинець" проаналізував, як депутати відвідували чергові й позачергові сесії, починаючи з 2015 року.
Висновок сумний – дехто за п’ять років пропустив майже третину сесійних засідань, йдеться у публікації "МБ".
Десяток обранців мали би давно скласти мандатиУпродовж всього цього скликання ради "МБ" щорічно підсумовував відвідуваність депутатами сесій міськради. Скажімо, у 2019 році кандидатами на виліт із міськради були дев’ятеро обранців – "рідномістяни" Валерій Чинуш, Віталій Михайлішин (пропустили по 100% засідань комісій), Анатолій Чесанов (68,7%), Тетяна Бешлей (66,6%), Максим Тихонович (56,2%), Ростислав Білик (50%), депутат "БПП" Ромео Скрипа (88,8%), представники "Народного контролю" Ярослав Петришин (56,2%) та Ігор Наконечний (83,3%).
Адже регламент Чернівецької міськради передбачає, що у разі пропуску депутатом упродовж року більше половини пленарних засідань ради чи засідань постійних комісій, такого обранця можна відкликати за висновком депутатської комісії з питань регламенту.
"МБ" неодноразово звертався до цієї комісії з інформацією про депутатські прогули та проханням ухвалити рішення про початок відкликання таких обранців. На жодне із наших звернень комісія не відреагувала.
Чому депутати нехтують своїми обов’язкамиЯких лише причин і пояснень про прогули протягом цих п’яти років не доводилося чути "МБ" від депутатів. Дехто заявляв про свою зайнятість на роботі. Ще хтось говорив, що за депутатську роботу вони не отримують грошей, а ця діяльність, мовляв, ледь не волонтерська.
А колишній секретар міськради, депутат Віталій Михайлішин, схоже, взагалі не вбачає проблеми в тому, що він кілька років поспіль потрапляв до списку злісних прогульників. Він пояснив, що переїхав працювати до Києва, тож не має можливості відвідувати усі сесії.
"Мене не було, тому що мені запропонували роботу в Києві – очолити торговий дім. Це білорусько-українська компанія. Я там досі працюю директором. У мене є троє дітей, потрібно отримувати зарплату, дітей потрібно одягати, вчити…", – сказав Михайлішин.
"Сесії переносяться… Навіть не хочеться бути учасником такої сесійної роботи. Міський голова не дає можливості працювати депутатам. Тому в мене, як то кажуть, совість чиста", – казав керівник фракції "Рідне місто".
Як стимулювати депутатів відвідувати сесіїІгор Баб’юк, директор Буковинського центру виборчих технологій:"На мій погляд, єдиний спосіб уникнути масового явища депутатських прогулів – це не обирати таких людей у наступні скликання міськради. Якщо не будуть обирати тих, хто прогулює, то і, відповідно, ті депутати будуть розуміти, що наступного разу вони не потраплять до нового скликання ради.
В Україні був лише один приклад, коли депутата міськради відкликали через прогули – у Тернополі. Тоді депутата від "Свободи" вигнали з міськради, але це було рішення партійної організації. Якщо ж не буде доброї волі партії, то неможливо відкликати такого депутата.
У Чернівцях був приклад із спробою відкликання обранців "Самопомочі" за народною ініціативою. Було рішення партії, але не було рішення обласної організації. Почали відкликання, потім загубили документи... І залишили все це. Тож, на жаль, цей механізм у нашому місті не спрацював".
Хто пропустив найбільше сесійВалерій Чинуш, "Рідне місто" –
58 (29,7%)Віталій Михайлішин, "Рідне місто" –
58 (29,7%)Ярослав Петришин, "Народний контроль" –
54 (27,6%)Анатолій Чесанов, "Рідне місто" –
52 (26,6%)Віталій Савчук, "БПП" –
52 (26,6%).Хто пропустив найменше сесійЮрій Бурега, "Батьківщина" –
1Михайло Яринич, "Народний контроль" –
5Валерій Казимірович, "Батьківщина" –
8.Скільки сесій прогуляли інші депутати?Ромео Скрипа, "БПП" –
48Назар Моклович, "Свобода" –
47Артур Мунтян, "Батьківщина" –
47Андрій Кавуля, "БПП" –
46Ростислав Білик, "Рідне місто" –
45Володимир Сєхов, "БПП" –
43Валерій Найдиш, "Рідне місто" –
43Віталій Матвієнко, позафракційний –
39Тетяна Бешлей, "Рідне місто" –
38Любов Сорохан, "Батьківщина" –
38Максим Тихонович, "Рідне місто" –
38Андрій Романчишин, "БПП" –
36Тарас Бабух, "Батьківщина" –
34Юлія Цуркан, "Свобода" –
33Ігор Наконечний, "Народний контроль" –
33Олександр Пуршага, "Батьківщина" –
33Олександр Ставчанський, позафракційний –
30Андрій Ілюк, "Свобода" –
29Сергій Греков, "БПП" –
27Роман Гаїна, "Батьківщина" –
26
Юлія Сафтенко, позафракційна –
23Аліна Олевич, позафракційна –
22Андрій Брязкало, позафракційний –
20Юрій Ткачук, "Рідне місто" –
19Іван Гончарюк, "Народний контроль" –
19Андрій Кандиба, позафракційний –
19Богдан Ковалюк, позафракційний –
17Віталій Гавриш, позафракційний –
15Василь Максимюк, "БПП" –
15Денис Затірка, "БПП" –
15Володимир Бешлей, "Рідне місто" –
13Василь Осачук, "БПП" –
13Володимир Моклович, "Свобода" –
11Василь Продан, "Рідне місто" –
11.Цифра
195 чергових і позачергових сесій Чернівецької міськради відбулося з грудня 2015 року до липня 2020 року.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-07-2020, 09:36
0
3 570