Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і TelegramУ лікарні швидкої медичної допомоги законтрактувалися з НСЗУ на 12 послуг.
Тут запевняють, що хворі, які потрапляють з інсультом та інфарктом, тепер лікуються коштом держави, йдеться у публікації "МБ".
Генеральний директор "Лікарні швидкої медичної допомоги" Олександр Грушко запевняє, навіть дороговартістні МРТ та КТ роблять безкоштовно.
"Лише з нового року ми законтрактували послуги з НСЗУ і почали по-новому працювати. Та вже бачимо, що виграли від медреформи і отримали більше коштів від НСЗУ. Лікарня є багатопрофільною, і ми законтракутвалися на 12 послуг. Це передбачає цільове надходження коштів за пацієнтом. Хворий, який потрапляє до нашої лікарні з інсультом та інфарктом, не платить ні за що. Всі аналізи, обстеження робимо безкоштовно. Комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію пацієнти роблять у приватному закладі. Але у нас з ним укладений контракт, і лікарня сплачує за обстеження", – розповідає Олександр Грушко.
Також у лікарні забезпечують усіма ліками, зазначеними в національному протоколі лікування. Але все ж під час лікування можуть порадити купити ліки.
"Не всі ліки з медичного протоколу ефективні. Є ситуації, коли препарати краще допомагають, але їх нема у протоколі, тому ними не можемо забезпечити. Якщо люди мають можливість, можуть купити їх", - пояснив Олександр Грушко.
За словами Олександра Грушко, за один випадок пролікованого інсульту лікарня отримує 16 тисяч гривень.
"Суми 16 тисяч гривень недостатньо, бо препарати використовують дорогі. Обіцяють найближчим часом надавати на лікування інсульту 30 тисяч, тоді сума буде покривати все", - зазначив Олександр Грушко.
Спочатку Національна служба здоров’я мала оплачувати майже 17 видів надання медичної допомоги і вже озвучили цифри. Та у міністерстві охорони здоров’я зазначили, що цих сум недостатньо.
Тому наразі зупинилися на чотирьох пріоритетних послугах. НСЗУ оплачує лікарням гроші за пологи, неонатальну допомогу (лікування новонароджених), лікування інсульту та інфаркту. За надання цієї допомоги, стверджують чиновники, не потрібно платити.
У НСЗУ працює гаряча лінія "1677". За цим номером можна повідомляти про вимагання грошей і з лікарнею у такому разі можуть розірвати договір.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-07-2020, 22:04
0
5 233