Пастельна кольорова гама, багатовекторне світло, льон у текстилі, дерево – ось базові речі, на яких експериментує з облаштуванням житлових чи підприємницьких площ дизайнерка із Чернівців Інна Безручак.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Ваше житло має подобатися перш за все вам, бо на вашій кухні вам же доведеться їсти тричі на день, а в спальні – засинати і прокидатися. Ваш дім – це місце затишку й відпочинку, а не музей!" – розповідає пані Інна.
"У тренді італійська невимушеність"
– Зараз надзвичайно багато засобів, аби створити у своєму будинку затишок, – переконує Інна Безручак. – Можна легко надати нового життя старим речам, створити щось оригінальне. Тоді не доведеться платити шалені гроші за дизайнерський килимок чи кашпо під улюблену орхідею.
Дизайнерка переконує, що важливо відшукати те, з чим ти можеш легко вжитися. Це стосується не тільки елементів декору, а й меблів, текстилю, кольору стін.
Сьогодні у тренді італійська невимушеність і так званий ф’южн (змішування стилів).
Про колористику і стіни
– Часи веселкових кімнат в одній квартирі минули. Набагато ефектніший вигляд має помешкання в одній кольоровій гамі. Зараз це здебільшого світлі відтінки кавового, сірого, молочного. Прошу замовників, аби вони зважено обрали колірні гами, бо, як доводять психологи, людина раз на 3-5 років змінює вподобання. Сьогодні нам подобаються сині квіти на шпалерах, а через деякий час синій ми вже ненавидимо. І якщо шпалер ще легко можна позбутися, то керамічну плитку у ванній чи яскраву підлогу накладно перекладати. Тому раджу основні роботи виконувати у нейтральних тонах, а вже акценти, як-от текстиль, оздоблення стін молдингом, елементи хатнього декору, обирати більш сміливих відтінків.
Щодо оформлення стін, то не тільки у ванній, але й в кухні зараз для покриття використовують натуральний або штучний камінь чи керамограніт. Останній гарно доповнює дерев’яні елементи в оздобленні.
І наостанок порада: краще тотально стіни шпалерами не заклеювати. Або ж робити це якісними, екологічно чистими матеріалами. Та все ж вважаю, що краще від красиво пофарбованих стін немає нічого.
Про світло у домі
– Якщо з панорамними чи просто широкими вікнами вам не пощастило, то зараз є безліч можливостей, аби за допомогою підсвіток виправити ситуацію. Підсвітити можна усе: стелю, картини, меблі, робочу зону і відпочинкову. Останнім часом я в захваті від так званих "невагомих" стель (коли на стелю фіксується лист гіпсокартону і монтується підсвітка, – авт.). Тільки варто не забувати, що холодне "металеве" світло напружує зір. Про велику люстру в центрі стелі потрібно забути. Це по-радянськи банально, та й не практично.
Про підлогу і покриття
– Беззаперечним лідером серед покриттів для підлоги є натуральна деревина – дуб, горіх, ясен. Коштує це недешево, зате таке воно екологічно безпечне і довговічне. Дешевшою альтернативою є ламінат. Якщо він якісний, то прослужить доволі довго. Та варто звернути увагу на структуру ламінатної дошки. Вона має імітувати деревину. Якщо ж надумали робити дерев’яну підлогу, то фарбувати її червонястою емаллю не варто.
До речі, у сучасних квартирах практично відсутні килими та килимове покриття на підлозі. По-перше, це не надто гігієнічно, бо плінтусне покриття накопичує під собою чимало сміття. По-друге, навіщо цілком накривати красиву підлогу. Щодо ж килимів, то актуальними зараз є однотонні або монохромні моделі. У просторих кімнатах без них не обійдешся, та й у спальні приліжковий килимок буде доречним. Головне не переобтяжувати інтер’єр різними орнаментами.
Про хатній декор, хендмейд і автентику
– Вишукано в інтер’єрі можна використати найрізноманітніший хендмейд: ткані килимки, оформлене у стилістиці приміщення кашпо для вазона, намальовані дітьми картини. Ефектний вигляд мають керамічні й металеві оздоблювані елементи: старовинна відполірована ваза, латунна статуетка (латунь зараз дуже актуальна в оформленні), масивний підсвічник – усе це можна придбати не надто дорого на "блошиному ринку".
Зараз чимало людей навертаються до автентики, оформлюючи свої дачі чи ресторани у національному стилі. Однак таких елементів не повинно бути забагато. Вони не мають створювати відчуття закиданої мотлохом старої хати.
Про ціни і вартість послуг
Поради від дизайнерки
Облаштуйте багато точок світла у кімнаті.
Для візуального розширення простору використовуйте дзеркала
Не фарбуйте стіни в яскраві кольори, це швидко набридне.
Плитку для ванної кімнати обирайте натуральних відтінків (утримайтеся від чорного, червоного чи синього). Зате декор підберіть яскравий.
Не шийте багатошарових "театральних" портьєр. Віддайте перевагу однотонним шторам, які вільно спадають.
Використовуйте оригінальний декор: як картини – шовкові хустини у рамках і під склом.
Світильники можете виготовити із незвичайної форми скляних пляшок, кошиків чи навіть кліток для птахів.
Не викидайте старі меблі і не розвалюйте печі з австрійського кахлю – а надайте їм нове життя.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram