RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Людське тепло ніхто не скасовував»: буковинка створює авторські привітання

«Людське тепло ніхто не скасовував»: буковинка створює авторські привітання

43-річна поетеса Олена Рєпіна із селища Глибока створює авторські привітання на замовлення.

Вона поділилася з кореспонденткою "МБ" тим, як виникла така ідея.



"Завжди доводилося писати щось оригінальне"

– Як авторка поетичної збірки "Всміхнися, жінко" і протягом чотирьох років начальниця відділу культури і туризму Глибоцької РДА, часто мала потребу у написанні чогось оригінального, іменного, авторського з нагоди різних визначних дат: ювілей першої писемної згадки про населений пункт, ювілей визначних осіб минулого і сучасності тощо. Мої авторські знахідки були настільки вдалими, що колеги і знайомі почали звертатися із проханням написати привітання до дня народження, весілля тощо на замовлення конкретним людям, – ділиться Олена Рєпіна.

Авторка розповідає, що чимало було написано з нагоди професійних свят: Дня медичного працівника, бібліотек, туризму, художника, стоматолога.
Жінка зізнається, що написані нею привітання мають свою особливість.

– Особливість цих привітань у тому, що під час їхнього написання я використовую різну професійну лексику у побажаннях. Такі вітання увійшли в мою збірку поезій окремим розділом. Чула багато вдячних слів від читачів, мовляв, використавши таке авторське "не затерте" привітання на будь-яких урочистостях, завжди отримує позитивний відгук і "вау-ефект", – каже авторка.

Ідея виникла під час карантину

Олена Рєпіна розповідає, що ідея заробляти на цих привітаннях спала на думку після ліквідації відділу культури і туризму Глибоцької РДА.

– Я стала на облік у центр зайнятості, відгукнулася на пропозицію пройти курси підприємницької діяльності і відкрити власну справу. Маючи великий досвід в організації і проведенні урочистих та святкових подій, як авторка сценаріїв та ведуча, я не сумнівалася, що зможу знайти свою нішу у цій царині. Але одразу після реєстрування фірми розпочалася пандемія і карантин – які там масові заходи і свята! Навіть ті замовлення, що були – виїзні церемонії, випускні – довелося відмінити. Отож залишилося лише популяризувати авторські іменні вітання, – зізнається жінка.

Щоби популяризувати цей вид діяльності, пані Олена створила у фейсбуці сторінку "Ваш особливий день. Авторські вітання на замовлення".

– Хоча карантинні обмеження тривають, людське тепло і щирість ніхто не скасовував. Навпаки, влучне не банальне "щастя-здоров’я", а ексклюзивне привітання, в якому згадано особливі щемливі моменти із життя адресата, здатні подолати пригніченість, в якій опинилися люди за останні місяці. Коли не можна збиратися великими товариствами, коли доводиться скасовувати святкування і ресторани – особливі слова для особливих моментів здатні суттєво змінити ситуацію, – запевняє поетеса.

Замовляють різні привітання

Із червня по липень вітання замовляли матусі своїм донькам, вдячні пацієнти для своїх лікарів до Дня медичного працівника.

– Було одне вітання до зовсім молодого свята в Україні – Дня батька. Замовляли класи для онлайн-випускного четвертокласників. Вітання іменне кожній дитині від батьків та першої вчительки, щоб було впізнавано найкращі риси дитини, а в кінці римувалося ім’я дитини та прізвище. Замовляли батьківські комітети вітання-акровірш для першої вчительки, класного керівника тощо. Зараз надходять замовлення нареченим від вінчальних батьків (почесних свідків), від батьків тощо, – розповідає Рєпіна.

Вона зауважує, що кожне замовлення цікаве по-своєму, як і кожна доля того, кому воно присвячується.

– Одне із найцікавіших – вінчальні батьки-стоматологи замовили вітання для наречених – новоствореної сім’ї стоматологів. У привітанні були використані і професійна термінологія в новій інтерпретації, і народні прислів’я та приказки – було не лише щемно, але й дотепно, з гумором, – каже авторка.

Особливий шик – акровірш

Обсяг привітань може бути різним, за бажанням замовника. Адже хтось любить поезію, хтось – прозу. Але особливий шик – акровірш.

– До того ж, якщо це колективне привітання – наприклад, колектив вітає свого керівника, з кожним новим рядком учасники вітання піднімають роздруковану велику літеру, а до кінця утворюється вже прізвище та ім’я ювіляра. Це гарно – і зміст, і готова тобі експромт-фотозона, – розповідає Рєпіна.

Замовлення варто робити щонайменше за тиждень. Адже Олена Рєпіна зізнається, що для написання авторського вітання не використовує жодного запозиченого слова з інтернету чи ще звідкись.

– Кожне слово треба виносити і народити, – підсумовує авторка.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-07-2020, 14:12
Коментарів 0 Переглядів 3 897

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.