Щоранку Чернівецьке тролейбусне управління випускає на лінію 45 тролейбусів, але після 11.00 залишають лише 21 машину.
Про це molbuk.ua розповів в.о. начальника Чернівецького тролейбусного управління Михайло Олексюк.
"Основний наплив людей маємо з 08.00 до 09.00, а потім пасажирів дуже мало. У середньому тролейбуси вдень курсують через 15-18 хвилин. Якщо кілька тижнів поспіль перевозили лише пасажирів за спецперепустками, то тепер у тролейбусі можуть їздити люди, які працюють. Для цього їм достатньо довідки, яку можуть видати на роботі із печаткою підприємства чи ФОПа. Тобто їздити можуть і лікарі, і комунальники, і перукарі, і вчителі. Але варто зауважити, що до 09.30 їзити дозволено саме за спецперепустками", – розповідає Михайло Олексюк.
Задля безпеки в тролейбусах можуть бути пасажири лише на сидячих місцях, більше не дозволено брати. Тому якщо на зупинці є люди, а водій бачить, що у салоні всі місця заповнені, він зупинятися не буде. Якщо троє пасажирів вийшло, значить троє пасажирів може зайти. І до такого люди вже починають звикати, кажуть у ЧТУ. Навіть пенсіонери звикли, якщо вони не працюють і не мають довідки, їх у салон не пустять.
"На початку карантину водіям доводилося “воювати” з пасажирами, які заходили, незважаючи на те, що сидячі місця зайняті. Були випадки, що водії просто знімали штанги тролейбусів, викликали поліцію і відмовлялися їхати, щоби не сплачувати штраф 17 тисяч гривень. Зараз такого вже немає. Залишилося правило, що у тролейбуси мають заходити лише в масках і рукавичках. Так само в масках і рукавичках працюють кондуктори", – каже Михайло Олексюк.
Дезінфікують тролейбуси двічі-тричі на добу. Використовують для цього дезінфекційний засіб “Санітаб”. Миють ним салони вранці при виїзді, потім при заїзді і знову вранці.
"Можливо, саме завдяки дезінфекції у тролейбусному управлінні не було жодного хворого на коронавірус. Наші кондуктори контактують із багатьма людьми, часто їздять лікарі, які у зоні ризику, але ще жодного хворого у нас немає", – розповідає Михайло Георгійович.
Майже два місяці тролейбуси їздили лише з 08.00 до 09.30, з 17.00 до 21.00. За цей період у ЧТУ підраховують мільйонні збитки. І зараз нарікають, що ситуація не покращилася.
"Збільшили кількість тролейбусів з 18 травня. Спочатку на маршруті №3 залишали 14 тролейбусів, але побачили, що возити нема кого, тому зменшили до 10 машин Наразі підраховуємо збитки за карантин. Якщо за нормальних умов у нас була виручка 120 тисяч гривень на день, то тепер маємо лише 20 тисяч", – пояснює Михайло Олексюк.
Коли ж повернемося тролейбуси повернуться до нормального сполучення, у ЧТУ не знають.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-05-2020, 16:16
0
1 385