RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Коронавірус на Буковині: що дозволено і що заборонено в період карантину

Коронавірус на Буковині: що дозволено і що заборонено в період карантину

У Чернівецькій області у зв’язку із запровадженням надзвичайної ситуації через загрозу поширення коронавірусу обмежено роботу цілої низки закладів та громадського транспорту. Крім того, для громадян введено додаткові обмеження.

Сайт molbuk.ua зібрав інформацію про всі заходи, яких варто дотримуватись у цей період.



Без тролейбусів і маршруток

Обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 14 березня заборонила курсування міжміського маршрутного транспорту в межах області. Таким чином, між селами на обласним центром на період карантину призупинено пасажирське сполучення. Щоправда, пересування приватним транспортом не забороняється.

Згодом міська комісія з ТЕБ та НС заборонила курсувати громадському транспорту в межах Чернівців. Виняток – для спецтранспорту, яким мають право користуватися медики, рятувальники, поліцейські й працівники комунальних підприємств та установ, які зобов’язані пред’явити кондуктору спеціальне посвідчення та бути одягненими у захисні засоби (маски).

Працюють лише продуктові магазини

З вечора 16 березня у Чернівцях заборонена діяльність установ торгівлі, які не торгують предметами харчування і предметами першої необхідності – такими, як побутова хімія, господарські товари, засоби особистої гігієни тощо.

Водночас у магазинах, яким дозволено працювати у період карантину, зменшили допустиму кількість відвідувачів, які можуть тут перебувати одночасно.
Заборонено також працювати ресторанам і кафе, натомість вони мають право перейти у режим дистанційної роботи.

Які пункти пропуску не працюють

На період карантину на Буковині припинилося пішохідне сполучення у міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення "Порубне", "Мамалига", "Росошани", "Кельменці", "Сокиряни".

Також з 17 квітня тимчасово закрилися міжнародні пункти пропуску для залізничного сполучення "Мамалига", "Кельменці"; міждержавний пункт пропуску для автомобільного сполучення "Вашківці"; а також місцеві пункти пропуску для автомобільного сполучення "Сокиряни", "Зелена", "Подвір’ївка".

Щоправда, з 27 березня державний кордон України буде повністю закритим.

Заборона будівництва і ремонтів

З 23 березня у Чернівцях почала діяти ще низка обмежень через загрозу COVID-19. Так, в місті тимчасово заборонене виконання ремонтно-будівельних робіт на усіх будівельних об’єктах, розташованих на території Чернівців. Ця заборона не стосується ремонту доріг та інженерних мереж, робіт з ліквідації аварійних ситуацій, аварійно-відновлювальних робіт та невідкладних робіт на об’єктах інфраструктури.

Окрім того, заборонено в’їзд у місто транзитного транспорту. Для цього розроблять схеми об’їзду і встановлять відповідні знаки.

Дітям на вулицю – зась

Міська комісія вирішила тимчасово обмежити пересування на вулицях Чернівців дітей віком до 14 років без супроводу дорослих. Закладам освіти доручено проінформувати батьків про впроваджену заборону.

Окрім того, у Чернівцях припинили роботу парків, а також заборонили їх відвідування. На існуючих входах та виходах в парки облаштували попереджувальні таблиці "Вхід заборонено" та попереджувальні стрічки.

У магазини – тільки в масках

З 23 березня у Чернівцях запроваджено обов’язковий масковий режим у закладах торгівлі, на ринках, аптеках, банківських установах, інших об’єктах господарської діяльності, робота яких не припинена.

Керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування зобов’язані запровадити обов’язковий масковий режим, заборонити допуск на територію підприємств, установ та організацій працівників, відвідувачів без захисних масок, а також запровадити температурний скринінг працівників, у разі виявлення підвищеної температури тіла не допускати їх до роботи.

Результати щоденного температурного скринінгу працівників необхідно заносити у журнал. Рекомендовано також працівникам пенсійного віку, батькам, які мають дітей до 14 років, працівникам з хронічними хворобами, вагітним, працівникам, які проживають за межами міста Чернівці, надати відпустки або перевести їх на дистанційний режим роботи, змінити режим робочого дня.

В’їзд у місто перекритий

З 20 березня у Чернівцях повністю перекрито в’їзд на територію міста на об’їзному кільці у межах села Магала на перехресті вулиць Січових стрільців та Васіле Александрі.

Відповідне розпорядження підписав міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

Уряд закликали дозволити працювати СТО

Окрім того, у місті заборонили працювати станціям технічного обслуговування, автомийкам, ритуальним салонам пунктам обміну валюти, зоомагазинам, крамницям, які продають насіння та інші товари, пов’язані із садівництвом.

Щоправда, мер Чернівців Олексій Каспрук заявив, що не погоджується із цим списком закладів, яким не дозволяється працювати. Він звернувся до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням внести зміни до постанови Кабміну і дозволити цим закладам впроваджувати свою діяльність у період карантину.

"Під цю постанову не попадають салони ритуальних послуг. Люди перестали помирати? Я розумію, що маску можна пошити вдома. Труну вдома не зробиш. Зоомагазини... Величезне збурення від людей, які мають свійських тварин – як їм годувати їх? Магазини, які торгують насінням. Ми зриваємо сезон весняно-польових робіт в садах, городах! Чим ми будемо годувати пенсіонерів через чотири-шість місяців? Ці речі треба уточнювати по мірі надходження", – повідомив Каспрук у прямому ефірі одного зі столичних телеканалів, звертаючись до представників уряду.

В уряді дослухались до прохань мера Чернівців та дозволили роботу вищевказаних закладів.

Усі вищенаведені зміни та обмеження діятимуть щонайменше до 24 квітня – дня завершення загальнодержавного карантину, оголошеного Кабміном в середу, 25 березня.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
27-03-2020, 10:55
Коментарів 0 Переглядів 9 783

Теги -

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.