Президент України Володимир Зеленський закликав Кабінет міністрів України оголосити на території Чернівецької та Житомирської областей, де зафіксували випадки коронавірусної інфекції, режим надзвичайної ситуації.
Про це президент сказав сьогодні у своєму відеозверненні напередодні засідання уряду, пише molbuk.ua
Повний список обмежувальних заходів, запропонованих Володимиром Зеленським:1) З 17 березня 2020 року заборонити приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг.
2) Міністерству інфраструктури – з 12-ї години дня 18 березня 2020 року заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі: до 10 осіб – у маршрутних таксі й таксі і до 20 осіб – у тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая.
3) Міністерству фінансів – провести перемовини з МВФ та іншими міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу.
4) Найближчим часом НБУ, Міністерства фінансів, державних і комерційних банків влада очікує програму кредитних канікул для малого й середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін.
5) Громадяни, які отримують пенсію менше 5000 гривень, мають одержати доплату в розмірі 1000 гривень.
6) В областях, де були підтверджені випадки коронавірусної хвороби, а саме – в Чернівецькій та Житомирській областях – запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня 2020 року.
7) Міністерству охорони здоров’я – тимчасово заборонити планові заходи та планові операції. Здійснювати лише термінові та невідкладні заходи.
8) Максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.
9) Розробити механізм доставки ліків працівниками "Укрпошти" для людей похилого віку.
10) Заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями.
11) Обмежити експорт продуктів харчування.
12) Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств – забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній. А також усіх підприємств критичної інфраструктури державної та комунальної власності й вантажного транспорту.
13) Зміна плану роботи Верховної Ради неприпустима. Зараз, у ситуації світової пандемії та загрози глобальної фінансової кризи, парламент України має ухвалювати життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, Генерального прокурора України.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-03-2020, 18:12
0
16 259