У "Вернісажі" на Панській відкрилася виставка картин студентів Вижницького професійного коледжу мистецтв та дизайну ім. В. Шкрібляка.
На відкриття прийшли десятки людей, аби підтримати художників і привітти з першою виставкою, передає кореспондентка molbuk.uа.
"Виставка – презентація молодих талантів з нашого коледжу. Їх четверо – це талановита молодь, яка на виході з навчального закладу створює досить професійні гарні твори. Тому виникла така ідея зробити їм таку першу персональну виставку, презентувати їх громадськості та усій Буковині. Тому сподіваємося, що ця виставка дасть їм поштовх до творчої діяльності", - сказав викладач коледжу мистецтв Володимир Воронюк.
Автори робіт – студенти-бакалаври Галина Арійчук, Василь Стасюк, Антоніна Іпатій, Надія Олійник, які презентують власний досвід у живописі та графіці.
Надія зізнається, що малювала з дитинства. Так склалося, що у її родині майже усі творчі люди, усі художники. Тому Надія вирішила піти цією ж творчою стежкою.
"Тут презентовані, здебільшого, живопис, більш такі творчі рішення. Я намагалася відходити від канонів і якось по-інакшому передати малюнок, пропустивши його крізь себе і підходити з творчістю (посміхається, авт.). Я люблю працювати більше пастозно мазками, мастихіном, здебільшого, працюю. І не заглиблююся у деталі", - розповідає Надія Олійник.
Надія додає, що починала свій творчий шлях з малювання тварин.
"Я дуже любила малювати звірів. З цього усе і починалося, це було моє захоплення. Я обожнюю тваринок. Наразі ж малюю усе, що подобається, пробую все. Адже треба шукати і знаходити свій стиль", - каже Надія.
А от Галина Арійчук захоплюється живописом і мріє наступного року про персональну виставку, адже у своєму доробку має близько сотні картин.
"Я малюю саме живопис. Чому живопис? Тому, що це таке яскраве явище, стільки емоцій в кольорі можна передати. Саме через це живопис, а не рисунок. Живописом займаюся напевно все життя (посміхається, - авт.), мені просто це подобається. З другого курсу ми почали займатися, за програмою, у коледжі живописом. Я вирішила, що це мій матеріал – олійні фарби. І саме на нього я орієнтуюся і хочу досягти успіхів саме у цьому напрямку. Бо якраз зараз найбільше ціниться саме олійний живопис. Тим паче, що олійний живопис більше тримається, аніж акварель", - розповідає Галина Арійчук.
Антоніна Іпатій представила на виставці свої роботи у стилі живопису та графіки. Дівчина каже, що надихатися можна усім: від дрібничок, до якихось масштабних речей.
"Це роботи, які створювалися протягом декількох років. Коледж мистецтв та дизайну – це прекрасний учбовий заклад. Тут ми себе знайшли. Це такий старт і нам дуже приємно і ми дуже вдячні коледжу і викладачам за поштовх і допомогу в організації цієї виставки. Поки що я себе шукаю, тому займаюся і олійним живописом, і графікою. За спеціальністю я художник-ювелір, але я поки що ще у пошуках себе", - сказала Антоніна Іпатій.
Присутні оцінили роботи художників та побажали творчих злетів і не зупинятися на досягнутому.
Виставка триватиме до 13 лютого.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-02-2020, 19:45
0
4 360