Здавна пішла традиція сіяти і виконувати будь-які роботи на городі в певну фазу Місяця. Вважалося, що небесне світило допомагає рослинам правильно розвиватися і давати багаті врожаї. А також може вказати на існують на несприятливі дні, коли садити і доглядати за рослинами не варто.
Ще наші прадіди помітили, що фаза Місяця впливає на розвиток рослини. Ними було помічено, що ріст Місяця сприяє росту наземних частин рослин, які дають плоди на поверхні грунту. А спад нічного світила, навпаки, сприяє тому, що вся волога і поживні речовини потрапляють в коріння. Тобто, всі культури, які розвиваються і плодоносять над поверхнею грунту краще сіяти чи садити в фазі зростаючого Місяця. А коренеплоди - коли Місяць спадає.
Досягаючи максимуму впливу в Молодик і Повню, Місяць в різних фазах створює низку сприятливих, нейтральних і несприятливих періодів для роботи з рослинами.
Однак із цього правила існують винятки, адже на розвиток городини чи садовини впливає також знак Зодіаку, в якому перебуває небесне світило.
Завдяки цьому місячному календарю можна максимально ефективно розпланувати роботи з рослинами і почати новий городній сезон. Причому його рекомендації стосуються не лише вирощування рослин у відкритому ґрунті, а й висадку розсади, роботи в теплицях і міні-городах на підвіконні, підзимові посіви.
Хоча не всі садівники використовують "підказки" місячного календаря в плануванні своїх робіт, ігнорувати вплив різних фаз Місяця на рослини було б великою помилкою.
Звичайно, дотримання посівного календаря тільки частково сприятиме доброму врожаю. А головною умовою при вирощуванні городніх культур є праця людини, захист від хвороб та шкідників, прополювання, поливання, врахування погодних впливів та особливостей сорту тощо. Адже для багатого врожаю потрібний правильний та своєчасний догляд за кожною культурою.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.