У Чернівцях упродовж 2019 року до лікарів через укуси собак звернулися майже 300 людей.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Мене третій раз поспіль на проспекті Незалежності кусають собаки, – звернувся до редакції "МБ" чернівчанин Євген Кален. – Два роки тому покусав домашній собака біля гімназії №7. Другий раз покусав пес біля будинку №92. На мене почали гавкати два собаки, доки одного відганяв спереду, другий вкусив ззаду. Знайшов власника собаки, він простежив за поведінко пса, і тому мені не довелося звертатися до лікаря, бо собака був здоровим. А третій раз мене покусав собака кілька днів тому, коли йшов на тролейбусну зупинку. Собака тихенько підбіг ззаду і хапнув за ногу. Люди, побачивши це, сказали, що я третій за день, кого покусав цей собака. Звернувся до лікаря, він сказав поспостерігати за собакою десять днів. От хвилююся, чи не буде у мене проблем зі здоров’ям через цей укус.
На проспекті Незалежності зараз дуже багато собак, яких хоч і стерилізують, але ж повертають назад. Їх ніхто не годує, тому вони й агресивні. Хай би наші владники вийшли зі своїх машин і подивилися, скільки навколо безпритульних тварин. Чому з цим нічого не роблять?".
Де найчастіше кусають собаки?У Центрі стерилізації тварин констатують, що цього року зареєстровано понад 300 укусів. Це більше, ніж у 2018-му. Найбільш проблемними ділянками назвали парк Шевченка, вулицю Руську – від вулиці Фастівської і до Гравітону.
– Спостерігаємо приблизно один-два укуси на день. Укуси безпритульними тваринами за останні дні були зареєстровані у районі аеропорту, на початку вулиці Руської, біля ринку "Центральний", на вулиці Комарова біля дитячого садка №35, – каже директор "Центру стерилізації тварин" Артем Жук. – Маємо інформацію із травмпунктів, що до них через укуси тварин звернулося понад 300 людей. Найбільше укусів собак зареєстровано за цей рік у районі вулиць Фастівської-Авангардної – понад 20. Це пов’язую з тим, що тут значна житлова забудова, дуже багато людей тварин підгодовують, створюють кормові бази, через які тварини вважають територію "своєю".
Також у парку Шевченка було близько десяти укусів. У районі залізничного вокзалу зареєстровано шість укусів. На вулицях Герцена-Головній – п’ять укусів, на бульварі Героїв Крут – чотири укуси.
Що робитимуть з агресивними собаками?Безпритульні собаки – це для Чернівців серйозна проблема, погоджуються у Центрі стерилізації. І щоби хоч якось її вирішити, стерилізують собак. Цього року на стерилізацію виловили майже 900 собак.
– Велика кількість безпритульних собак – це частково безпідповідальність тих, хто створює кормові бази і не повідомляє про нестерилізованих собак. Як наслідок, маємо сотні укусів і тисячі безпородних собак, які збираються у зграї і тероризують містян. Ми виловлюємо собак на стерилізацію, відпрацьовуючи визначені квадрати, на які розділили місто, – пояснює Артем Жук. – Почали з гаражних кооперативів і промислових зон. Майже повністю відпрацьовані всі гаражні кооперативи, територія "Кварцу". Почали відловлювати для стерилізації собак із вулиць Комунальників, Хотинської (у районі "Епіцентру"), Чкалова, Миколаївської. Туди часто вивозять тварин, і вони неконтрольовано розмножуються. Паралельно в планах – відпрацювання стихійних ринків із роздачею і продажем тварин.
Тварин стерилізують, і їх назад повертають на місце, де вони жили.
Якщо є скарги мешканців, що тварина агресивна, її забирають та ізолюють у Центрі стерилізації. Зараз у притулку постійно живе 92 собаки, у залах на стерилізацію очікує 55 собак.
– Щоби забрати тварину в притулок, мають бути відповідні факти, наприклад, надане відео, на якому повинно бути видно, що собака поводиться агресивно. Такі відеодокази можна скинути на сторінки у соцмережі, – каже Артем Жук. – Також бажано, щоби це була не одна скарга, а декілька, або скарга за підписами кількох мешканців.
Якщо людину покусав собака, обов’язково потрібно звернутися у травматологічний пункт лікарні швидкої медичної допомоги для щеплення. Наступного дня лікарі подають ці дані у Центр стерилізації тварин. Людям бажано якомога швидше повідомити про укус і у Центр стерилізації, щоби тварину забрали для спостереження на сказ за номером:
095-526-00-45.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-01-2020, 14:15
0
3 313