Новорічно-різдвяний майстер-клас для чернівчан провела досвідчена майстриня, викладачка декоративно-прикладного мистецтва Коломийського педагогічного коледжу Інна Дембовська.
Осягнути науку виготовлення солом’яного павучка і дідуха прийшло кілька десятків людей. Для них приготували нитки, порізані соломинки, колоски, сухі трави та квіти, повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
"Різдвяний павук, виготовлений із соломи, здавна був традиційною прикрасою української оселі на різдвяні та новорічні свята, – розповіла майстриня. – Слугував він оберегом в домі від усього лихого і символізував будову Всесвіту. Таких павучків зазвичай чіпляли до сволоків по центру помешкання. Навіть найменше коливання повітря змушувало його крутитися в різні боки, створюючи оманливе враження живої істоти".
Водночас традиція плетіння дідуха сягає ще більш сивої давнини – аж дохристиянських часів. "Його вважали символом урожаю, достатку, добробуту, багатства і оберегом роду, – пояснила пані Інна. – Дідуха виготовляли з першого зажинкового і останнього обжинкового снопів за спеціальною технологією. Його зазвичай робили на трьох ніжках, що символізували світ померлих, світ сучасний і рай. До хати дідух заносили напередодні Різдва і ставили на покуття під образами. Він стояв у помешканні аж до Водохреща".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-12-2019, 20:46
0
3 233