RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Нові договори за тепло: за що платитимуть чернівчани

Нові договори за тепло: за що платитимуть чернівчани

До першого травня 2020 року мешканці Чернівців повинні обрати один із чотирьох типів договорів. Не визначаться – отримають індивідуальний договір із усіма нарахуваннями.

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



Чернівчани повинні укласти із "Чернівцітеплокомуненерго" нові договори. Це радять починати робити вже, а остаточно визначитися необхідно до першого травня.

Запровадження нових договорів пов’язано з тим, що набрала чинності постанова Кабміну про надання послуг з постачання теплової енергії, якою затверджено нові типові договори.

Як це правильно зробити і за що будуть нараховувати кошти, пояснив начальник "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Меленчук.

За що будемо платити

Є чотири типи затверджених договорів. Споживачі можуть обрати колективний договір, договір з колективним споживачем або індивідуальний договір із здійсненням чи без здійснення обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання.

Індивідуальний договір укладається з кожним співвласником.

У договорі закладено: плату за комунальну послугу, плату за абонентське обслуговування, плату за обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем. Тож, окрім оплати за теплову енергію, щомісяця доведеться платити ще певну суму.

Плата за абонентське обслуговування – це плата за те, що споживачів обслуговує абонвідділ. Адже споживачам нараховують плату за тепло, приносять платіжки. Наразі розраховується сума цієї оплати, її гранична вартість – 27 гривень. Це буде щомісячна оплата. Від неї можна відмовитися і розраховувати оплату самостійно. Тобто теплокомуненерго буде подавати теплову енергію на лічильник, а мешканці самостійно її будуть розраховувати.

Також додасться плата за обслуговування внутрішньобудинкових мереж та поточний ремонт. Ці роботи не закладені у тариф за тепло. Мешканці можуть укласти договір з будь-якою фірмою на обслуговування мереж у будинку, у тому числі і з "Чернівцітеплокомуненерго". Сталого тарифу немає. Все розраховується залежно від стану мереж та розміру будинку.

Потрібно буде сплачувати кошти за встановлення та обслуговування лічильників теплової енергії. До серпня наступного року у всіх багатоповерхівках мають бути встановлені лічильники теплової енергії. Там, де мешканці ще цього не зробили, лічильники встановить теплокомуненерго. З мешканців будуть знімати частинами кошти за вартість лічильника.

Лічильники будемо ремонтувати, повіряти, але, якщо за умовами договору, це буде внесено у тариф.

Споживачі можуть укласти колективний договір через ОСББ, яке відкриває рахунок, і мешканці їм сплачують за тепло. А ОСББ розраховується з "Чернівцітеплокомуненерго".

Колективний договір можливо укласти і з управляючою компанією або через уповноважену особу з будинку.

Як укласти договір

Щоби визначитися з типом договору, мешканці повинні насамперед провести загальні збори. "За" мають проголосувати понад 50 відсотків власників будинку. У протокол зборів вписують всіх власників. Разом із підписом вони мають посвідчити, як проголосували – "за", "проти" чи "утрималися". Після цього із протоколом зборів потрібно прийти до "Чернівцітеплокомуненерго".

Визначатися з типом договору і укласти його з "Чернівцітеплокомуненерго" мешканці можуть вже зараз.

Якщо мешканці до першого травня з договором не визначаться, з ними буде автоматично укладено індивідуальний договір із внесенням всіх складових: абонентської плати, обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Згідно із законом, теплокомуненерго не зобов’язане надсилати договір кожному мешканцю. З першого травня договір стане публічним і буде у вільному доступі інтернеті.

З того моменту, як він буде оприлюднений, автоматично буде вважатися, що зі споживачами працюють за індивідуальним договором.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-12-2019, 14:10
Коментарів 0 Переглядів 4 048


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.