Традиційно з початком опалювального сезону зростає кількість пожеж у будинках. Лише за останні два тижні зафіксовано трохи більше 30 пожеж, шість із яких сталися через несправність пічок, котлів або обігрівачів. Тобто кожен п’ятий виклик рятувальників пов’язаний із порушеннями правил безпеки в зимовий період.
Як розповіли у пресслужбі ДСНС області, перший такий випадок у цьому сезоні стався в Чернівцях на вулиці Стрийській. Житловий будинок спалахнув через неправильне облаштування димоходу.
За два дні перед тим житель провулку Мудрого розпалив пічку в літній кухні та пішов до будинку. Невдовзі чоловік побачив дим та вогонь і кинувся самотужки гасити полум’я. Коли прибули рятувальники, господарю вже було зле, адже він надихався димом.
Протягом 26 листопада трапилися одразу дві пожежі.
Так, у селі Лівинці на Кельменеччині загорівся житловий будинок внаслідок короткого замикання електрообігрівача. Господарі залишили його увімкненим у кімнаті та пішли з дому. Повернувшись, власниця помітила полум’я, яке вже повністю охопило кімнати та дісталося покрівлі будинку.
Попри зусилля рятувальників, будинок майже повністю згорів.
Того ж дня у селі Грубна, що на Сокирянщині спалахнула літня кухня через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації твердопаливного котла. Вогонь знищив покриття та перекриття будівлі.
Невдовзі рятувальники гасили пожежу в селі Слобода-Комарівці Сторожинецького району. Причиною стало неправильне облаштування опалювальної печі в приміщенні. Її димар розміщувався впритул до стіни та перекриття. Господарі цілий день топили тічку, а вночі вийшли на вулицю і помітили, що будівля горить. Займання виникло саме в тих місцях, де димар прилягав до перекриття та стіни.
Отруїлася чадним газом через тріщину в печіОстанній випадок трапився вночі 3 грудня в селі Олексіївка на Сокирянщині. Літня жінка ледь не померла уві сні через отруєння чадним газом. Її без свідомості знайшла донька, яка прийшла провідати матір.
Як з’ясувалося згодом, бабуся отруїлася чадним газом через тріщину в печі, крізь яку виходив дим.
Рятувальники констатують, що несправність пічного опалення чи невміле поводження з ним – поширена причина виникнення пожеж у холодну пору року.
– До загорання може призвести перегрівання печей, поява у цегляній кладці тріщин, використання для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випадання з топки вуглин, – розповіли у пресслужбі ДСНС.
Правила безпекиПеред початком опалювального сезону потрібно перевірити справність обігрівачів, печей та котлів.
Слід очищати димоходи та печі від сажі, усі димові труби та канали, повинні бути заштукатурені й побілені, золу й шлак з печей слід заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.
У жодному разі не можна залишати розтоплені печі без нагляду або доручати нагляд за ними дітям, користуватися печами, які мають тріщини, розміщувати поблизу паливо та дрова.
Загрозу також становлять ситуації, коли на печах залишають сушитися одяг.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-12-2019, 10:52
0
1 874