Нещодавно в Чернівцях під час перевірок у підприємців, які займаються продажем дитячих іграшок, спеціалісти відділу ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в області виявили продукцію з порушенням вимог безпечності. Зокрема, виробники та імпортери не вказали на іграшках свою назву, зареєстроване комерційне найменування чи торговельну марку та контактну поштову адресу.
Зразки продукції відібрали та надіслали до лабораторії державного підприємства "Укрметртестстандарт" для проведення експертизи.
– Як засвідчили отримані результати випробувань, іграшки китайського виробництва не відповідають вимогам технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин. Скажімо, у сто разів були перевищені допустимі показники вмісту свинцю, – розповіла molbuk.ua Наталія Гончар, начальниця управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в області. – Оскільки ця продукція є небезпечною і може становити високий рівень загрози для дітей, то її заборонили продавати. Продавцям довелося відшкодувати грошові витрати на проведення експертизи.
Ми не часто виявляємо порушення, пов’язані з дитячими іграшками. Та якщо вироби неякісні або містять шкідливі речовини, то обов’язково вилучаємо їх із продажу. Раджу батькам купувати іграшки для своїх дітей у спеціалізованих магазинах, а не в місцях стихійної торгівлі. Там вони якісніші, можна отримати чек, перевірити необхідну документацію.
– Я ніколи не купую своїй трирічній доньці дешеві іграшки на ринку. Краще заплатити більше в магазині й бути впевненим, що річ якісна та безпечна, – переконана Яна Ніколаєць. – Перш ніж придбати іграшку, оглядаю її з усіх боків, навіть нюхаю, дивлюся з якого матеріалу вона виготовлена, що може дати для розвитку дитини. Інколи цим навіть дратую продавців. Але я повинна дбати про безпеку своєї дитини.
Завідувач хірургічного відділення дитячої міської лікарні Микола Хома радить батькам дуже відповідально ставитися до вибору іграшок.
"Особливо небезпечні іграшки або конструктори з магнітними кульками, – каже лікар. – Маленькі дітки, граючись, кладуть ці кульки в рот і ковтають їх. До нас неодноразово потрапляли такі пацієнти у важкому стані. Кульки зупиняються у петлях кишечника, притягуються між собою, відбувається розрив і перитоніт. Це дуже небезпечно для життя дитини. Тому хочу звернутися до батьків: обирайте іграшки відповідно до віку дітей і спостерігайте за ними під час гри. Бо сторонні тіла, які нам доволі часто доводиться діставати з органів малят, потрапляють туди саме через недогляд батьків".
Як вибрати безпечну іграшку для дитини• Обов’язково вимагайте у продавця сертифікат якості та перевірте, чи іграшка справді йому відповідає.
• Уважно прочитайте інструкцію до іграшки: хто країна-виробник, для якого віку призначається, з якого матеріалу зроблена, ознайомтеся із застереженнями.
• Понюхайте іграшку, адже неприємний запах може викликати нездужання у дитини.
• Якщо це м’яка іграшка, то зверніть увагу на міцність швів, щоби дитина випадково не наїлася наповнювача. Також перевірте, чи всі деталі (ніс, очі та інше) тримаються міцно, щоби дитина раптом їх не проковтнула.
• Іграшки для найменшеньких дітей повинні мати рівні гладкі краї, бути без дрібних, легко відокремлюваних деталей.
• Фарба на іграшці повинна бути якісною і стійкою до слини та вологої обробки.
• Уникайте іграшок, що видають різкі звуки, а також неякісних музичних інструментів, які можуть налякати дитину.
• Обирайте іграшки з натуральних матеріалів (дерева, тканини, глини, соломи тощо), бо вони найкращі для розвитку дитини.
• Не зловживайте покупками іграшкової зброї, адже в дошкільному віці в дитини вже формується сприйняття цінності людського життя. Також не варто купувати монстрів, бо вони можуть негативно впливати на дитячу психіку, призвести до страху, агресії.
• Обов’язково враховуйте моральний, виховний та психологічний аспекти іграшки, адже вона – цілий світ для дитини, вона формує її особистість.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-12-2019, 20:16
0
3 936