RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Покататись на слоні і назбирати чаю: чернівчанка поділилась враженнями про Шри-Ланку

Покататись на слоні і назбирати чаю: чернівчанка поділилась враженнями про Шри-Ланку

Екзотичні фрукти, нелякливі тварини і гостинні люди – відпочинок на дивовижному острові запам’ятається надовго, хоча летіти туди понад добу.

Подорожі світом – задоволення не з дешевих. Та поспілкувавшись із Любомирою Головатою, менеджеркою однієї з турфірм, розумієш, що "назбирати" на омріяну подорож можна, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



Любомира щойно повернулася з чергової подорожі. Цього разу вона побувала на острові Шри-Ланка. На запитання, скільки часу займає переліт і скільки приблизно вартує тижневе перебування там на одну особу, Любомира усміхається: "Довго і відносно дорого! 28 годин в дорозі й від 900 до 1300 доларів. Летіти не настільки важко, якщо зайвий раз не "накручувати" себе. Знаю, що для багатьох туристів тривалі перельоти – це випробовування. Але, повірте, побачене того варте! Щодо цін на путівки, то це – острівна екзотика, а за неї треба платити. Та це не надто дорожче, як з’їздити, наприклад, у готель вищого класу в Туреччині".

Покататись на слоні і назбирати чаю: чернівчанка поділилась враженнями про Шри-Ланку


Працівниця турфірми розповідає, що їхати на Шри-Ланку можна упродовж року, незалежно від сезону. Просто потрібно обирати правильно узбережжя: взимку – західне, а влітку – східне. Клімат дуже вологий і спекотний, але адаптуватися не складно. Різниця у часі – чотири з половиною години. "Звичного "олінклюзіву" на Шри-Ланці майже немає, ¬– каже Любомира. – Тому снідати будете в готелі, а решту їжі треба купувати на ринках чи харчуватися в місцевих закладах. Ланкійська кухня дуже своєрідна – страви гострі, перчені, зі спеціями. Щоправда, в кафе можна просити "no spicy" (негостру). Готують дуже багато морепродуктів. Неодмінно треба купувати фрукти. Їх тут чимало на будь-який смак. Найекзотичніший, що я куштувала, – дуріан. Зізнаюся, нічого бридкішого я не їла, пахне, наче щось добряче зіпсуте. Та спробувати його варто, бо з країни дуріан вивозити заборонено".

Чайна столиця світу

З-поміж того, про що з особливим захопленням розповідає Любомира Головата, ¬– океан, неймовірні гори, вкриті чайними плантаціями, і дуже комунікабельні тваринки. "Шри-Ланка – це острів який потрібно досліджувати, – розповідає туристка. – Приїхати сюди і весь час просидіти в готелі, навіть дуже комфортному й красивому, – нудно, адже тут стільки всього цікавого. Основні пам’ятки острова розміщуються в його центральній частині, тому, приїхавши в готель, розташований на самому узбережжі, ви не побачите Шри-Ланку у всій її красі. Безумовно, захоплюють неймовірні водоспади Рамбода і Бамбараканда, печерний храм Дамбула, храм Зуба Буди, Королівський ботанічний сад...".

Покататись на слоні і назбирати чаю: чернівчанка поділилась враженнями про Шри-Ланку


Про цейлонський чай всі ми чули з дитинства. А от побувавши на Шри-Ланці, можна назбирати його просто із плантації. "Нувара Елія зачарувала мене своїми неймовірними ландшафтами,величезною кількістю водопадів та безкрайніми плантаціями чаю, ¬– розповідає Любомира. ¬ – Це чайна столиця острова Цейлон (саме так до 1972 року офіційно називалися Шри-Ланка – авт.). Гірський клімат дозволяє збирати урожай весь рік, тому саме тут знаходяться найкращі чайні плантації світу".

Відвідала Любомира Головата Сигірію – місце, що вразило своєю величчю. "Це скеля, розташована в центрі Шри-Ланки. Вона є її визначною пам’яткою. На стінах скелі залишились збережені надписи, зроблені відвідувачами Сигірії ще з VIII століття, є навіть малюнки оголених наложниць правителя. Вхід в Сигірію був виконаний в вигляді великого лева, але на жаль до наших днів збереглися лише лапи. Поглянувши на їхні розміри, уявляєш, яким гігантським був сам лев. Подолавши понад 1200 сходинок, на самій вершині гори, можна побачити неймовірну панораму тропічних лісів".

"Слон – то любов із першого погляду"

"Природі на Шри-Ланці – це "Діскавері" наживо, – ділиться дівчина. – Годувала лемурів, спостерігала за мавпочками, але найбільша любов – то слони. Слон на Шри-Ланці – це справжній культ, його зображення можна побачити всюди: малюнки на стінах, принт на тканинах, листівки, сувеніри. Кожен турист мріє знайти цейлонського красеня з рідкісною, плямистою, частинкою хобота, щоб зробити фото чи погодувати його". Слоників можна побачити як в приватних, так і в державних притулках. На них можна сфотографуватися, але кататися на них не бажано. Мало хто знає, але у слонів доволі слабкий хребет, тому якось шкода завдавати болю тварині. У природному заповіднику для слонів "Піннава" заборонено годувати тварин та підходити близько до них".

Покататись на слоні і назбирати чаю: чернівчанка поділилась враженнями про Шри-Ланку


"Та головне в іншому, – резюмує Любомира, – ланкійці – щирі, завжди усміхнені й гостинні люди. Попри те, що більшість живе вкрай бідно, вони зроблять ваш відпочинок комфортним і незабутнім".

Які ціни в Шри-Ланці?

Середньостатистичний обід – 1500 рупій

Квиток у розплідник слонів "Пінавелла" – 3000 рупій

Квиток на ферму черепах – 1250-1300 рупій

Оренда скутера – близько 1000 рупій на добу

Цейлонський чай – від 200 рупій за 200 грамів

Алкогольний напій з кокоса "Арак" – 1700 рупій (за пляшку 0,5літра)

Курс валюти станом на 14.11:

1 долар – 184 шри-ланкійські рупії.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Пацаранюк
17-11-2019, 18:05
Коментарів 0 Переглядів 3 790

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.