В обмінниках вартість долара минулого тижня коливалася від 24 до 24,3 гривні. Долар б’є рекорди, знижуючись щодня
Фінансисти озвучують, що востаннє такі цифри в обмінниках були 2016 року. Але цінники у магазинах точно не 2016 року, пише molbuk.ua.
Економісти кажуть, що зміцнення гривні мало би призвести щонайменше до 10 відсотків зниження вартості ціни на будь-який імпортний товар, але покупці цього не помічають.
Продавці на ринку щодо цього мають своє пояснення.
"Всі українські товари дорожчають. Коли дорожчав долар, казали, що сировина вся у доларах, тому й росте ціна. Тепер долар упав, а нам дешевше ніхто продукцію не пропонує", – каже продавець Світлана.
Буковинський підприємець Ігор Кібіч каже, що ціни не знижують, бо перестраховуються.
"Коли ціни підвищували, ніхто не збирався їх потім понижувати. На здешевшання чекати не варто. Виробники чекають, коли долар стрибне, бо він же не за реальними показниками знижується. Долар все одно виросте. Тому ми перестраховуємося, не понижаючи ціни. Крім того, стабільним залишилися ціни на паливні матеріали, електроенергію, газ. Це все закладається у собівартість продукції", – каже підприємець Ігор Кібіч.
Економіст Ігор Гарбарук теж підтверджує, що виробники зараз намагаються заробити і не ризикувати, коли долар зросте.
"Ринок не вірить в те, що гривня тривалий період буде знижуватися. Тому понижувати ціни, втрачати свої прибутки і ризикувати ринок не хоче. Відповідно, на сьогодні бізнес просто заробляє більше. Якщо в нього є така можливість, він буде це робити. З іншого боку, ми бачимо достатньо слабку державу, яка ніяк не впливає на ринок", – запевняє Ігор Гарбарук.
Фінансовий експерт Сергій Фурса пояснює, що багато оварів закуповувалося за старими цінами і його намагаються продати.
"Дехто закуповував товарні партії, які зараз реалізує, кілька місяців тому. Зараз все це стоїть на полицях, і знижувати ціни просто немає можливості – не завжди є місце для цього цінового маневру. Є речі, які так швидко не змінюються. Тож, навряд чи варто очікувати, що зміцнення гривні – коли національна валюта посилює позиції на 10-15% – призведе до відповідного зниження цін", – каже Сергій Фурса.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-09-2019, 11:50
0
3 639