У Чернівцях київський журналіст Юрій Луканов презентував свою документальну книгу "Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму".
У "Галерею на Штейнбарга", де відбувалась презентація, прийшли журналісти, а також студенти – майбутні журналісти, повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
До нашого міста також приїхав Сергій Мокрушин, кореспондент проекту Радіо Свобода "Крим. Реалії", він розповів багато цікаво про справжній стан кримських медіа.
Книга Луканова розповідає про боротьбу з журналістами і свободою слова під час окупації Криму і після незаконного приєднання півострова до Росії. Автор висвітлює події весни 2014 року. У книжці Луканов розповідає про те, свідком чого був сам, а також зібрав свідчення інших журналістів.
У книжці є багато фото, окремі із них автор продемонстрував на екрані під час презентації, вони передають настрої кримчан, люди на світлинах затуманені російською пропагандою.
- Коли почалися події у Криму, - розповів Юрій Луканов, - я вже наступного дня був там. Зібрав свідчення кримських журналістів. Так я познайомився із Сергієм Мокрушиним, ми разом витягували з полону так званої кримської самооборони французького журналіста. Під час тих подій журналістів ледь не вбивали, одному поламали ребра. Це була свідома провокація з боку бойовиків. Кримський журналіст Микола Семена, який не визнав анексії Криму, отримав два роки умовно і тепер він не виїзний, а йому вже 69 років… Зараз війна на Донбасі на маргінесі у свідомості людей, а біля кордону стоїть майже 200-тисячне військо… А питання Криму відійшло ще на дальший план. А українці як велика нація має нести відповідальність і за кримських татар, так сталося, що вони живуть на нашій землі. За Крим треба боротися. Я вірю, що через 10-15 років Крим повернеться до України. Якби не вірив, не написав би цю книгу.
Сергій Мокрушин розповів про журналістику у Криму.
- До 2014 року, - сказав він, - кримська журналістика була цікава тим, що там була конкуренція, була бізнес зацікавленість. Коли Росія захопила Крим, вона зачистила інфопростір від незалежної журналістики. Вони робили все, аби з Криму не виходила правдива інформація. Ніхто цих "визволителів" у Криму особливо не вітав, але коли людям у телевізори запустили Кісільвова, тоді люди почали підтримувати Росію. Багато журналістів виїхали на материкову Україну. І коли у Криму відбувалися суди над непокірними, трансляцію з телефонів вели люди зі спільноти "Кримська солідарність", бо журналістів не було.
Сергій додає, що не можна здаватися і забувати про Крим, бо так Росія може захоплювати Україну далі і далі.
Юрій Луканов зауважив, що, аби отримувати із Криму правдиву інформацію, під виглядом туристів чи родичів кримчан туди їздять українці. "І ці люди – справжні герої", - додав Сергій.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-09-2019, 22:54
0
1 883