У Чернівцях сьогодні, 17 вересня, у 30-й ювілей фестивалю "Червона рута" відкрили фотовиставку, присвячену першому фестивалю у 1989 році.
В експозиції, що розташувалася у коридорі Чернівецької облдержадміністрації, представлено 40 фоторобіт, повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
Експозиція "Червона рута – 89" представляє 40 мистецьких робіт фотовиставки "20+20", яку подарувала музею у 2009 році Люція Забава, уповноважена представниця організаційного комітету республіканського фестивалю української сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".
- Викладачка Києво-Могилянської академії Люція Забава зібрала ці фото, авторами їх є різні фотографи, - розповіла на відкритті виставки Оксана Івасюк, сестра Володимира Івасюка. – Ця виставка їздила Україною. А потім Люція вирішила, що світлини мають зберігатися в одному місці і передала їх у Чернівці, музею Володимира Івасюка.
На фотографіях можна побачити учасників і гостей "Червоної рути" 1989 року: Назарія Яремчука, Тараса Петриненка, Василя Жданкіна, Сестричку Віку, Віктора Морозова… А також – атмосферу, яка панувала серед глядачів.
Своїми спогадами про фестиваль поділилися гості із Києва – режисер фестивалю 1989 року Сергій Проскурня, та художній керівник Анатолій Калиниченко.
Зокрема, Сергій Проскурня сказав, що він мав два сценарії "Червоної рути-89", один підпільний який нікому не показували. Тому ніхто не знав, що Тарас Петриненко виконуватиме пісню про народний рух. А Анатолій Калиниченко пригадав, як мольфар Нечай мав розганяти на фестивалі хмари. Казав, що град може розігнати, а дощ – ні. Але йому таки вдалося, і одразу по завершенні фестивалю почав лити дощ.
Мирослав Лазарук, директор Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка приніс показати випуски газети "Червона рута", які видавалися щодня під час фестивалю у 1989 році.
Журналістка Любомира Паранюк пригадала, як велися телезйомки на фестивалі:
- Коли Жданкін босий вийшов на сцену і почав співати "Чорна рілля ізорана", вимкнули світло. Але ж партійці не знали, що у нас було своє, автономне освітлення, і всі записи ми зберегли.
Також на світлинах можна побачити батька Володимира Івасюка під час фестивалю – Михайла Григоровича, та 5-річного племінника композитора, нині в. о. голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка.
Музичними номерами відкриття виставки прикрасили виступи народного дитячого хору "Радуга" із Маріуполя та гурту "Дністрові дзвони" із села Петрів Тлумацького району Івано-Франківської області.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-09-2019, 15:31
0
2 339