Після того, як львівські митці відреставрують ікону, вона повернеться на своє місце. До цього часу у соборі буде копія ікони. Сьогодні ікону зняли і відвезуть до Львова.
Про це повідомляють у Чернівецькій єпархії УГКЦ
- Ми сподіваємося, що у процесі реставрації фахівці зможуть отримати і додаткові відомості про ікону, - каже правлячий єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат Мощич. – Можливо, вдасться дізнатися щось більше про її історію. Адже точних відомостей про походження ікони ми не маємо. Ми реставруємо ікону, адже в цьому вже давно була потреба. А щодо коронації ікони - це вже дальша перспектива, про яку зараз ще зарано говорити.
Чернівецька Чудотворна ікона Матері Божої "Надія безнадійним" минулого року отримала особливий статус: Папа Римський Франциск надав їй повний відпуст. А під час свого візиту до Чернівців у грудні 2018 року глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук сказав, що мріє, аби Чернівецька Чудотворна ікона була Папою Римським коронована. А це – тривалий процес, який вимагає підготовки, збору всіх відомостей про ікону.
Чернівецьку Чудотворну ікону реставруватимуть у реставраційній майстерні "Гарда" у Львові. До того, як розпочати саму реставрацію, фахівці проведуть не одне дослідження.
- Десь до місяця триватиме саме дослідження ікони, - розповіла "МБ" Ірина Гірна, художниця-реставраторка майстерні "Гарда". - Робитимемо рентген-діагностику, тобто просвітлюватимемо рентгенами, під час цього на іконі можуть виявитися якісь підписи, якщо вони є. Ми будемо дивитися, що є під шаром фарби. Рентген не завжди просвітить. Тоді буде фотофіксація інфрачервоних променів. Під мікроскопом будемо дивитися, чи є дрібні тріщини, вивчатимемо стан фарбового шару. Після того збереться рада реставраторів і ми визначимо методику самої реставрації.
Довідка "МБ"Впродовж багатьох років до Чернівецької чудотворної ікони "Надія безнадійним" приїжджають люди з різних міст, сіл і навіть країн, прибувають паломники. Ікона "Надія Безнадійним" прославилася завдяки тому, що допомагає жінкам, які не можуть народити дітей. Але ікона допомагає людям у різних ситуаціях.
Точні відомості про походження ікони майже відсутні. Відомо тільки, що на початку 18 століття образ здійснив подорож із Риму через Грецію та Болгарію до галицьких монастирів і знайшов свій притулок на Буковині.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-08-2019, 12:55
0
3 628